ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.25
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Má sport, zvláště vrcholový, negativní účinek na lidský organismus?

Sport býval, je a v budoucích letech určitě bude nepochybně velmi diskutované téma. Jelikož se jedná o jedno z nejoblíbenějších zábavních odvětví, investuje se do něj dostatečné množství peněz, což ovšem v některých případech zapříčiní přerod ze sportovce-rekreanta na sportovce-profesionála, jehož vidina úspěchu v neposlední řadě zahlušuje seberegulaci možností svého těla. A je vůbec sport tím, čím se zdá být - zdravým?

Nemluvím o rekreačních zálibách, jakými jsou kupříkladu osvěžující ranní běh parkem, projížďka na kole k večeru či kolektivní sport s přáteli ve volném čase. Zde hovořím o vrcholových sportovcích, o opravdových profesionálech, kteří jsou většinou posedlí leskem medailí, atmosférou rozjásaného, ne zcela střízlivého stadiónu plného fanoušků, provolávajících jejich jména, a hlavně také vidinou opravdu slušné finanční částky. Udílí se však za první místa rovněž zdraví, vitalita a elán do dalších let?

Uznávám, že nadšení ze svých úspěchů může člověku velmi pomoct se svým sebevědomím, tedy psychickou stránkou organismu, jež dle mého z velké části ovlivňuje stránku fyzickou. Ta poté zareaguje pozitivním způsobem a hned je euforie na světě. Co když však vzápětí přijde nešťastné vyvrtnutí kotníku, zlomenina nohy nebo utržení svalu, které pokračuje operací a následně úpadkem formy? Domnívám se, že okolí začne vyvíjet tlak ("Vždyť se mu vloni tak dařilo!"), závodník je ve stresu a jednoduše se mu nedaří. Někteří skončí s kariérou ve dvaceti pěti letech a zapomenuti, jiní zase sáhnou po podpůrných prostředcích a ten zbytek třeba dokáže zregenerovat a vrátit se do top formy, ale kde je záruka?

Myslím si, že sport je obtížný a nevyzpytatelný ve všech směrech. K úspěchu je třeba nutná dávka štěstí, jež se ne vždy naskytne, navíc samotný úspěch není vždy skutečnou výhrou - tou je zdraví. A prospívá tedy vůbec sport našemu tělu? Může se zdát, že nejbezpečnější je sport pasivní, což s jistotou mohu říct, že to není správné řešení tohoto sportovního dilematu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dumbledore, 10.03.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Má sport, zvláště vrcholový, negativní účinek na lidský organismus?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­