ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.62
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Má naše společnost úctu k životu?

Člověk - samostatně myslící bytost, či pouze stroj kopírující chování druhých?
Také se vám protáčí oči a nevěříte vlastním uším, když ve zprávách slyšíte, co vše je člověk schopný udělat? Každý den to samé: On zabil toho, díky rychlé jízdě nezvládl řízení, okradl tamtoho, týral člověka nebo zvíře. Obhajoba je také vždy stejná: Nedokázal jsem racionálně přemýšlet. Jednal jsem v afektu. Nevím...

Je tedy možné mluvit o úctě k životu, když si většina lidí ani neuvědomuje jeho cenu?
Kácíme deštné pralesy, vypouštíme škodlivé látky do ovzduší, decimujeme Zemi těžbou. To vše jsou věci, díky kterým nebude jednoho dne život na naší planetě možný. Kladu si otázku, proč se to děje - i přes to, že znám odpověď. Sobeckost. Typická lidská vlastnost. Proč tyto věci řešit, když to můj život a moje pohodí neohrozí?

Lze tedy v dnešní době chovat úctu pouze k sobě samému? A pokud ano, je to způsobeno dnešní dobou, či hloupostí a snadnou ovlivnitelností lidí, kteří jsou ochotni překročit etické zákony a spadnout na dno společnosti, jen aby se měli lépe?
Dle mého názoru je mnoho lidí pouze roboty pracujícími tak, aby dosáhli svého cíle: pohodlnějšího života.

Jediné východisko k uvědomění si ceny života vidím v zamyšlení se nad naším chováním a podporováním lidí, jejichž cíl neobsahuje v každé vetě zájmeno , ale my. Ne však my ve významu já a moji známí, ale my jakožto každý živý tvor na této planetě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kluzi, 10.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Má naše společnost úctu k životu?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­