ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Lhostejnost

Mohlo by se myslet, že čím více je svět modernější, tím stoupá kvalita životní úrovně a člověk se díky technickým vymoženostem snaží pomáhat jiným. Avšak já spíše tvrdím, že moderní doba je plná lhostejnosti a většina myslí jen na svůj prospěch a blahobyt. To se týká např. politiků. Pak jsou zde ještě nespokojení pacienti, kteří berou v potaz jen své problémy, ale už ne ty těch druhých.
Já jsem z lékařské rodiny, takže trochu vím, jaký dopad má v tomto případě lhostejnost. Moje mamka se celý den snaží pomoci lidem od jejich bolesti nebo vymyslet co nejlepší alternativu pro jejich léčbu. Ale dostává se jí za to nějakého vděku? Ne! Plat je neadekvátní času, péči a starostem s tímto povoláním spojených. Pacienti na ni často křičí nebo jí vyčítají, že je nedokáže vyléčit. Ale neměli by se raději zamyslet nad sebou? Třeba by si časem uvědomili, že lékaři jsou taky jen lidi, kteří mají i svůj život plný problémů. A místo toho, aby chtěli mít všechno zadarmo, by jim možná došlo, že nic není zadarmo a jejich léčitel nemůže platit všem svým "zákazníkům" jejich výlohy. Lékaři také musí z něčeho žít. Proto by stačilo trochu si připlatit a hned by se nemocným dostávalo ne kvalitnější, ale pohodlnější a dost možná i účinnější léčby. Díky příplatkům by také v čekárně ubylo hypochondrů, kteří si chodí pro neschopenku s každým píchnutím v zádech a opravdu choří by se dostávali na řadu dříve.
Ovšem téma lhostejnosti neobsahuje jen úzkosti lékařů, ale i celých nemocnic. Stát raději nakupuje bojová letadla a tanky za miliardy, které nejspíš nikdy ani nepoužije. Nebylo by proto lepší více investovat do zdravotních středisek, kde se životy zachraňují, než do nakupování strojů, které je berou? Opět odpovídá lhostejnost nějak tento problém vyřešit k dobru ostatních lidí. Teď mluvím zejména o politicích, kteří rozhodují o tom, jak se s penězi, získanými hlavně od daňových poplatníků, naloží. Před volbami nám slibují "hory doly", avšak po nich se znovu vrátí k myšlenkám, jak nejvíce obohatit hlavně sebe. Pokud tedy pacient chce někomu nadávat nebo si stěžovat, měl by tak učinit právě jim.
Řešení se přímo nabízí. Lidé by měli zkusit se aspoň na chvíli vžít do někoho jiného a vidět tak věci z jiné perspektivy. Proto se i vy rozmyslete, jestli křikem něco vyřešíte a než vejdete do ordinace, si uvědomte, že tam čeká člověk, který vám chce pomoct. Takových již dnes mnoho není...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: madame Boháčová, 08.02.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
LhostejnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­