ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 110x Prosím, ohodnoť práci

Lavička v parku (3)

Když se řekne lavička v parku, většina z nás si představí úhlednou, čistou, neponičenou a čerstvě natřenou lavičku v zelenajícím se parku, který je plný různobarevných květin, keříků a stromů, a na to všechno dopadají paprsky jarního sluníčka. Anebo si představíte už poměrně starou, poškrábanou, pokud je kovová tak rezavou a trochu nalomenou lavičku s pozadím vichřicí poničeného parku.

Ať už si představíte cokoli, důležitější je, kdo na té lavičce sedí. Já na ní vidím pár krásných starých lidí, kteří se drží za ruce a tak jako kdysi se na sebe zamilovaně koukají. Ale proč zrovna krásní staří lidé? Proč ne krásní, ale mladí lidé? Nedokážu to říci určitě, ale snad to bude jednou větou, kterou pronesl Johann Wolfgang von Goethe: "Krásní mladí lidé jsou hříčkou přírody, ale krásní staří lidé jsou umělecká díla!" Od té doby se na staré lidi koukám jinak a ráda je pozoruji, když třeba právě sedí na oné zmíněné lavičce v parku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luciasek, 19.02.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lavička v parku (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­