ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.43
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Láska - hlavní priorita života

Láska je jednou z hlavních životních priorit mého života. Stojí při mém boku celý život. Tou první láskou je láska k rodičům. Když se nad tím tak zamyslím, napadá mě, jak vlastně láska vypadá a kde se vlastně bere? Je to pouze citový vztah k někomu nebo něčemu? Pozná pravou lásku opravdu každý? Trvá láska věčně? Opravdu láska kvete v každém věku? A může vlastně láska kvést?
Na většinu otázek nedokážu odpovědět, ale pokud je pouto lásky silné, může vydržet i celý život. Určitou lásku projevuje každý z nás, ať už je to k práci, jíž vykonáváme, k zájmům, penězům, náboženství, dítěti nebo k lidem.

Jsou lidé, které si budeme pamatovat navždy, třeba jen pro pár společně strávených chvil, a jsou také lidé, které nesnášíme a které rádi nemáme. Určitý druh lásky projevujeme k lidem, kteří jsou s námi téměř denně. Jsou to kamarádi, kteří nás mají rádi, bez nichž si život nedovedeme představit a kteří nám pomohou, když potřebujeme vykouzlit úsměv, zvednout náladu či se s něčím svěřit.
V pozdějším věku dáváme svou lásku druhé osobě a slibujeme si žít v dobrém i zlém, v chudobě i v bohatství, v nemoci i ve zdraví.
Další etapu našeho života pak vyplňuje láska k dítěti, vnoučatům.

Láskou můžeme být očarovaní, okouzlení, oslepení, ale také zklamaní. Můžeme lásku hledat celý život a pak třeba zjistit, že byla celou dobu s námi. Vždyť nás provází celým naším životem, životem plným nesplněných přání a snů, životem obyčejných dnů a dnů, kdy bychom nejraději všechno pustili z hlavy. Nikdy však nesmíme zapomenout na to, že naši rodiče a nejlepší přátelé jsou s námi. Užívejme si proto život s úsměvem, protože se třeba může najít člověk, jenž se do našeho úsměvu zamiluje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michaela M., 11.03.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska - hlavní priorita životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­