ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.87
Hodnoceno: 342x Prosím, ohodnoť práci

Krátká úvaha o válce

Znáte tu karetní hru lodě, kde má každá karta s obrázkem lodě všechny důležité informace o ní, se kterými se hráči navzájem trumfují? Tak si za každou kartu přimyslete jednoho vojáka, nejlépe nějakou konkrétní osobu. Při hře však karty, které vyhrajete, nedávejte zpět do balíčku, ale odložte. To jsou mrtví vojáci, vojáci, které jste zabili. Vtělte se do jedné karty a s tou příšernou nejistotou, s tím vyčkáváním než soupeř odhalí své schopnosti, s tou nervozitou pohlédněte na své ruce – klepou se, viďte? V tom momentě, než nepřítel vystřelí, zvažujete své i jeho schopnosti. Vystřelili jste. Měl jste lepší kartu. Žijete. Zabil jste ho. Hromádka karet vedle vás je větší, hromada těl nepřátel je větší. Blahopřeji, vyhrál jste válku. Blahopřeji, vaše otázky měly lepší cíl. Blahopřeji, vaše střely mířily do černého.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina Kučerová, 29.04.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krátká úvaha o válceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­