ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 78x Prosím, ohodnoť práci

Krása

Protože se nudím, rozhodla jsem se napsat úvahu o kráse. Asi je to zvláštní nápad, ale já se o to pokusím, protože mě to baví. Asi moc lidí nenapadlo se zamyslet na téma, co je to krása?
Co je to krása? Je to zvláštní otázka. Mnoho lidí si pod ní představí krásu vnější, ale je to opravdu všechna krása? Podle mě ne. Podle mě by se krása dala dělit na krásu vnější a krásu vnitřní. Mělo by to tak být, protože člověk není krásný jen venku, ale i uvnitř. Nebo snad ne?
Co je vnější krása? Hodně lidí řekne, že je to lehká otázka. Kamarádka mi řekla, že jsou to atletické křivky kluka a podobně. Ale ona to není pravda. Proč? No protože každý si pod tím představí něco jiného. Vždyť každé holce se nelíbí stejný kluk. Kdyby to tak bylo, tak bychom se asi navzájem pozabíjely. Každá osoba má svůj ideál. Jenom ten jeden, ten svůj ideál. Jestli jsem na omylu, netuším. Ale je to možné, protože sem píši jen svá slova a své úvahy s výsledky.
Jak jsem psala u krásy vnější, že není stálá krása pro každého, tak to platí i u krásy vnitřní. Každý má jiný ideál vnitřní krásy. Já si pod vnitřní krásou představím kluka, který je mi podobný. Myslím tím v povaze. O vážných věcech nežertuje, ale mluví pravdu, zná své meze a ví kdy přestat, není arogantní, ani sobecký a nebojí se o svých citech mluvit nahlas. To je moje vnitřní krása protějšku. Ale je to jenom můj názor. Můj jediný, nikomu podobný. Samozřejmě, když budu s někým mluvit, může slovně použít stejné výrazy, ale u sebe v duši si pod tím představí něco jiného. Představí si svůj originál, který nikdo nenapodobí.
Krása je ošemetná a tajemná. Je místnost do které se může vstupovat jen po jednom nebo v párech, které jsou jako jeden.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kočička, 24.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
KrásaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­