ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.68
Hodnoceno: 59x Prosím, ohodnoť práci

Krása noci

Mám hrozně rád noc a tmu. Od dětství mě na ní přitahuje fakt, že noc sbližuje lidi. Takže v kontextu s mými dalšími názory se asi moc nedivíte.
V noci a ve tmě se nádherně povídá a svěřuje. V noci jsou lidé schopni si svěřit i takové věci, které by se ve dne ostýchali. Nevím, jestli se na tom podepisuje fakt, že na sebe lidé nevidí a jsou odkázáni jen na zvuk hlasu, nebo něco jiného. Ale rozhodně si myslím, že působí i to, že vědomí není zatěžováno zpacováváním vizuálních informací, většinou rozptylujících, a může se plně soustředit na myšlenky, které sděluje ten druhý.
Noc také nahrává i fyzické blízkosti. A pokud se druhý (druhá!) v noci trochu bojí, přiblíží se k vám daleko více než ve dne. A ona koneckonců i u vzájemných doteků je lepší nepřítomnost rozptylujících podnětů.
Od mládí jsem zvyklý v noci se chovat tak trochu jako v kostele, nábožně. Nerušit přírodu a lidi ani světlem, ani zvukem. Krása toho, když kráčíte s někým blízkým potmě přírodou a jen si spolu sotva slyšitelně šeptáte, se nedá snad ani vylíčit.
K tomu lze přidat - pokud zvedneme oči vzhůru - i úchvatné představení, které se odehrává každý den nad námi. Myslím tím oblohu s třpytivými hvězdami, planetami a Měsícem. Najdete-li navíc někoho, kdo dokáže vnímat nádheru tohoto pohledu s vámi, dáte mi za pravdu, že to jsou neopakovatelné zážitky.
Noc je nádherná!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub Bandas (Bambino10), 02.02.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krása nociMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­