ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.06
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Konflikty kolem nás

V současném moderním světě dvacátého prvního století nás konflikty čekají na každém rohu. Všude na nás číhají lidé nažhavení - ať už ve větším či menším měřítku - si s námi vyměnit pár názorů.
Konflikt ovšem nemusí mít vždy pouze negativní charakter. Konflikty lidé jednoduše potřebují k životu. Nejen proto, aby se jak se říká "něco dělo", ale konflikty s jinými osobami s odlišnými názory nás mohou jedině obohatit. Proč vrcholní politici každou neděli kolem poledne vysedávají na nejsledovanějších kanálech a hádají se hlava nehlava. Aby vznikl kompromis. Kompromis, který nabízí přijatelné řešení pro obě strany sporu. Konflikt nám může tedy nabízet cestu ke kořenu problému a pomáhá zvolit nejvhodnější řešení.
Jak už to tak ale bývá, nic nemůže být dokonalé. Existují konflikty, které nejenže nepřinesou žádný pozitivní přínos, ale naopak mohou oběma stranám značně uškodit. Vrcholným obrazem těchto konfliktů jsou potom války, kterých nám historie nabídla již nespočetný zástup. Ale proč vznikají? Většinou tvrdohlavostí a neochotou k jednání obou stran. A tak se možný pozitivní konflikt stává konfliktem negativním a přináší škody hmotné, ale i škody v charakterech lidí, které si ponesou do konce života.
V každém případě je ovšem jasné, že konflikty mezi lidmi vznikat stále budou a nic je nezastaví. Příkladem nám může být komunistická demagogie, která všemi možnými prostředky nabádala lidi k extrémní podřízenosti, ochotě - jednoduše aby si lidé se vším pomáhali a byli šťastni. Ukázala se ale pravda, že člověk konflikt k životu potřebuje a nelze chtít bezkonfliktní život. Konflikty pomáhají lidem lépe poznat svět a stále se více zdokonalovat. Bez konfliktů by člověk zůstal stát a nebyl by schopný pokroku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: VojTaa, 19.03.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Konflikty kolem násMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­