ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Konec života

Kdy přijde konec lidského života a jak se na něj máme připravit? Tuto otázku si kladou lidé od nejútlejšího věku. Nikdy nevíte, kdy váš život může skončit. Můžete ho natahovat tím, že budete žít zdravě - sportovat, nekouřit, nepít alkohol, nebrat drogy, jíst zeleninu, nevést promiskuitní život... Jenže každý život jednou končí. U někoho brzy, u jiného později, ale každý z nás jednou skončí v hrobě.

Myslím si však, že než náš konec nastane, měli bychom si života užívat, jak jen to jde a poznat co možná nejvíce míst a zajímavých lidí. Za svůj život se hlavně nesmíme stydět. Když už jsme se narodili jako originál, tak ať taky tak zemřeme, ne jako něčí kopie, která se celý život snažila vypadat jako tamten přes ulici.

Smrt. Ale co následuje po ní? Posmrtný život, kde žijeme jako doposud? Nebo snad dojde k reinkarnaci, znovuzrození?
Podle mě je více pravděpodobnější druhá možnost, protože každý člověk má jednu duši. Reinkarnaci si představuji asi tak, že duše zemřelého člověka vyletí k nebi, kde je jakási mříž. U ní stojí nějaký svatý člověk daného státu. Jakmile k němu zemřelý přijde, nahlédne do svých papírů, které má na stole, přečte si je a podle svého uvážení pustí dotyčného do nebe, anebo usoudí, že tento člověk nadělal tolik špatných činů za svůj život, že si zaslouží peklo - v takovém případě onen svatý zavolá své nebeské "bodyguardy", kteří popadnou hříšníka a odletí s ním do pekla.

Každý člověk žije podle svého vědomí a svědomí a je jenom na něm, jak chce svůj život prožít. Co se týče mě, chci ho prožít co nejlépe, abych se za sebe nemusel stydět...

Domnívám se však, že vzhledem k znečištění ovzduší, které postihuje naši zemi a vůbec celou planetu, bude náš život čím dál kratší. Asi se dám k ochráncům přírody, kteří proti tomuto svinstvu bojují nejvíce.
Dle mého soudu je nejlepší studovat a číst knížky o tom, jak žít zdravě a nebýt chronicky nemocný.

Jeden moudrý člověk řekl: "Bojíme se stáří, a nemáme jistoty, že se ho dožijeme." A další vzdělaný muž pronesl: "Je mi pokaždé líto, když zemře schopný člověk, neboť na světě je takových lidí zapotřebí víc než v nebi."
A nemyslíte si, že nejlepší smrt pro každého člověk by byla ze smíchu?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavlikruza, 26.02.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Konec životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­