ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 227x Prosím, ohodnoť práci

Kdybych měl kouzelnou hůlku...

Mnohokrát jsem myslel na to, kdybych měl kouzelný prsten, hůlku nebo jenom zlatou rybku se třemi přáními. To bych se měl. To by se děly věci!
No jo, ale co dřív? Asi nový dům a auto. A co dál? Přestal bych pracovat a odjel někam daleko na dovolenou. Nejmíň na rok.
Ale co ostatní? Proč musí vstávat brzo ráno a čekat někde v dešti na autobus do práce? Taky by nemuseli pracovat a taky by mohli mít nový dům, auto a jet na dovolenou. Jenže byla by to jenom otázka času, kdyby si toho lidi všimli, že jsem jiný. že nějak vyčnívám z řady, že mám něco jiného, něco lepšího než oni. A to by byl asi problém. Protože mám pocit, že někteří lidi závidí a udělají cokoliv, aby z toho taky něco měli. Každý den bych se bál o sebe a o rodinu. Musel bych se asi někam přestěhovat, někam hodně daleko. Ale potom bych ztratil všechny přátele a kamarády. Jistě, našli by se jiní kamarádi, ale kde by byla jistota, že to jsou opravdoví přátelé? Jestli náhodou nejsou vypočítaví, falešní a nesmějí se mi za zády. A jestli by mě při první příležitosti nepodrazili. To bych asi nechtěl. Ztratit veškeré soukromí a pohodu v životě.
Raději bych se teda snažil zabránit úplně zbytečným válkám. Aby neumírali nevinní lidé a byli mrzačeny malé bezbranné děti. Např. Palestina a Izrael. Přemýšlím, jestli by nebylo lepši je všechny proměnit třeba v takové ovce! S nimi se člověk alespoň lépe domluví. Snad každý den ukazují v televizi nějaké hrůzostrašné ukázky, jako by to nebylo ani z naší planety. Vlastně ani nevím, proč tam mezi sebou pořád válčí. Proč to nemůže být tak jednoduché jako např. rozdělení Československa? Proč tam rodiče učí už děti, že Ti druzí jsou tak moc špatní, že musíme vzít do ruky zbraň? Ale, když se podívám kolem sebe, tak si nakonec říkám: "Jestli bych tu nezůstal sám a všichni by byli ovce?" Každý někdy udělá nějakou chybu. Nikdo není dokonalý.
Tak alespoň bych mohl pomoci naší přírodě. Vytváří se na tomto světě už několik milionů let, ale my jsme ji stihli skoro za několik desítek let zničit. Ozónová díra, tající ledovce, sucha, povodně, požáry, zemětřesení. Ale to je přece reakce na naše chování! Příroda se tedy dokáže postarat sama o sebe, alespoň nás na to důrazně upozorňuje. A jestli se ji nebudeme snažit zlepšit, nebude ani příroda, ani my.
Kdybych měl tedy zlatou rybku, asi bych ji pustil. A kouzelnou hůlku? Zahodil!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tony, 05.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdybych měl kouzelnou hůlku...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­