ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.84
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Kdybych měl být slavnou osobností, byl bych Winston Spencer Churchill

Churchill byl ministerský předseda, který působil za 2. světové války.
Jeho chytrost, lstivost, ale také loajalita, vlastenectví a čest by měly být příkladem nejen politikům, ale i nám. Jeho vůdcovství má čestné místo nejen v letech minulých, ale i současných. Jeho boj proti nacismu by měl být oceněn Nobelovou cenou za mír, protože on je spojován se svobodou a demokracií. Tento gentleman uměl pěkně kousnout nacisty, ale také pohladit jemnou duši Evropy. V dnešní době si představujeme hrdiny s velkým "S" na hrudi, ale ne v saku a buřince Winstona S. Churchilla. Tento člověk položil základy demokracie, protože porazil černou nemoc, která se schylovala k bouři nad Evropou a byla horší než mor s cholerou dohromady.
Tímto mužem bych chtěl být, kdybych musel být někým jiným, ale jsem rád, že pocházím z České republiky a jmenuji se Daniel Gajdoš. A jako vlastenec jsem hrdý na svou malou, ale nádhernou vlast, kterou pomohl vysvobodit nejen Stalin a Patton, ale také Winston S. Churchill, největší ministerský předseda všech dob. Zároveň doufám, že Winston S. Churchill zůstane v naši paměti. Zlo, které na nás páchali nacisté, se nevrátí a jeho šiřitelé budou potrestáni. A naše sic malá, ale nádherná vlast zůstane svobodnou na dlouhé časy. Ať naše svoboda nikdy nekončí. Přál by si to i Winston S. Churchill.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Daniel Gajdoš, 13.12.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdybych měl být slavnou osobností, byl bych Winston Spencer ChurchillMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­