ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 133x Prosím, ohodnoť práci

Kdyby ženy vládly světu, nebyly by války?

Otázku kdyby si v životě položil snad každý, ale přímou a pravdivou odpověď na ni nikdo nedostal. Přece však otázka KDYBY stojí za chvilku uvažování. Zamysleme se proto: Co by asi bylo, kdyby ženy vládly světu? Byly by války a všude plno nenávisti, nebo by bylo více lásky a porozumění?
Dnes, i když se to nezdá ,pořád není úplná rovnoprávnost mužů a žen. Co kdyby to však bylo naopak a ženy se těšily větší úctě než muži? Myslím si, že by svět byl o trochu lepší, protože ženy jsou přece jen citlivější, jsou to matky, cítí větší zodpovědnost a lásku ke svému dítěti, tak ho přece nepošlou do boje na smrt. Avšak i mezi ženami jako mezi muži jsou takové, které touží po moci a slávě. Proto si myslím, že by na světě stejně došlo ke konfliktům, které by vyústily ve válku. S jedním podstatným rozdílem, muži, začnou-li si válku, ve válce také bojují, ale ženy by pravděpodobně využily větší sílu a bojovnost mužů. Ano, výsledkem by tedy bylo, že by ženy využívaly muže. Došlo by však k tak katastrofálním důsledků jako v případě použití atomových bomb? Byly by tyto bomby vůbec použity? Myslím, že ne, protože jak víme, většina vědců byli muži a žena chtějící slávu a moc by se asi nesnížila na použití zbraně vymyšlené mužem a neriskovala by vyzdvižení muže. Možná by jí v tom zabránil i nějaký ten cit uvnitř ní.
Konečným výsledkem tedy je, že ženy jsou sice více citově zranitelné než muži, ale i přes to přese všechno by k válce stejně došlo. Ale přece jenom by tato válka neměla takové důsledky s porovnáním válek vedených muži. Na tom, že by možná byl svět lepší, ale něco je.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: horackovakaty, 17.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdyby ženy vládly světu, nebyly by války?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­