ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.54
Hodnoceno: 726x Prosím, ohodnoť práci

Kam ta dnešní mládež spěje?

Je důležité si uvědomit, že poměry mezi generacemi se od padesátých let velmi změnily. To, co dnes považují důchodci za neslušné a vulgární, se děti školního věku nezdráhají ve slušné společnosti vyslovit nahlas.
Nastává ovšem otázka, zda dnešní společnost vůbec slušná je. Můžeme stále jako před třiceti lety dělit lidi na ty slušné a nevychované? Pokud ano, tak jen velmi stěží a obtížně, protože ta poslední skupinka "svatých" splývá s nekonečným davem tvořeným především dospívající mládeží, která má v sobě kapku exhibicionismu a chuti provokovat starší ročníky.
Mnoho z nás by řeklo, že jen testuje reakce okolí. Ve skutečnosti je vše pouze otázkou módy. V 80. letech bylo módní kouřit marihuanu a patřit k "hipíkům", později chodit do skautu. Před pár lety na drtivé většině základních škol, kdo nesbíral Pokémony, byl kamarády opovrhován a byl "out". Kdo dnes není hrubý a vulgární, je dětmi označován za suchara a pitomce.
Je to ale správné jednání? Řekla bych, že ne. Kde se to v nich vzalo? Z televize? Od rodičů? Ze školy? Možná, ale i vulgarita má své meze. Ty oni neznají. Nevycítí hranice, kdy přestat a radši mlčet.
Každý módní trend někdy skončí. Máme ale čekat se založenýma rukama a zacpanýma ušima? Nestačí zavírat oči, když zjistíme, že se nám chování začíná vymykat z rukou. Nikdo si je však nechce zašpinit a tak raději zůstává stranou přihlížet katastrofické situaci. A když už se najde nějaká hrstka ochotných lidí, na zkrocení dravce to stejně nestačí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 23.06.2004

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kam ta dnešní mládež spěje?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­