ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.53
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Jsou vítězství, která jsou hanbou!


OSNOVA:

1) Setkání s velkým problémem
2) Pozastavení nad otázkami mládeže, která začíná s kouřením
3) Je pro děti kouření vítězstvím?
4) Následky v dospělosti
5) Nikdo dětem nezakáže kouření
6) A dnes to může být i horší


Nedávno jsem potkala skupinku malých slečen a mezi nimi byla moje bývalá sousedka, které bylo necelých 12 let, tudíž její kolegyně ze třídy nemusely být o nic starší. A jak jsem si je tak prohlížela, každá z nich měla v ruce cigaretu a cítila se důležitá.

Teď je tu otázka, kdo vůbec je takový barbar a prodá takovým mladým dívkám cigarety? Proč vůbec měly tyto mladé slečny cigaretu? Chtěly mít pocit osobního vítězství? Chtěly mít autoritu u ostatních? Chtěly se stát dospělými? Tyto otázky mě velice zaujaly, proto jsem začala uvažovat nad problémem dětí, které začínají kouřit.

Dobrá, dejme tedy tomu, že u ostatních jsou tyto slečny obdivovány. Cítí se dospěle. Jsou tedy vítězi, když začaly kouřit? Je toto vítězství dobré? Ano, vyhrály nad vlastním tělem. Tomuto tělu se už nepříčí přijímat kouř. Ale toto není vítězství. Je to hamba! Přesně tohle. Když jsem tyto slečny viděla, nechápala jsem příčinu jejich počínání, ale logickým uvažováním je dokáže pochopit každý. Ale co na plat.

Časem samy poznají. Časem samy dojdou k závěru jako každý dospělý, kdo je viděl. Samy pochopí, že jim to kazí zdraví. Kazí jim to životosprávu. Kazí jim to pověst. A v neposlední řadě to těmto mladým slečnám zabere podstatnou část kapesného, později výplaty, protože z nevinného kouření se stává závislost a této závislosti se těžko zbavuje.

Za pár let se tedy budou stydět za to, že začaly s kouřením. Budou toho litovat. Ale dojde jim to vůbec? Dá se proti tomuto bojovat? Jestli ano, tak jak? Kdo uchrání další mladé slečny, ale i chlapce před kouřením? Zákon? Ten ani náhodou! Je vidět, že prodavačky v trafikách prodají každému cigarety - nezáleží na věku. Kdo by tedy neodolal a nezkusil to? Tak čemu se vlastně divíme!?

V dnešní době to je ale i horší. Začíná to "nevinným" kouřením, později se přechází na první zkušenosti s marihuanou a někdy to končí velkou závislostí na tvrdých drogách. Protože jedna závislost nemá daleko k jiné, a to ještě těžší!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MaDgiRLka, 15.06.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jsou vítězství, která jsou hanbou!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­