ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Jsme strůjci svého osudu?

Mnoho z nás již slyšelo větu: "Jsi strůjce svého osudu." Jenže jak mohu být strůjcem toho, co se mi v životě stane?
Někteří lidé jsou přesvědčeni o tom, že život jim podsouvá do života překážky a oni je musí překonat. Žijí v tom, že jejich osud je již nezvratný a to, co se jim přihodí, se zkrátka přihodit má a nelze s tím nic dělat.

Taktéž jsou lidé, kteří berou každou překážku jako prohru. Vnímají život jako jedno velké utrpení na zemi a každou překážku berou jako neštěstí, které nelze zvládnout. A tímto způsobem ovlivňují své myšlenky a činy. Ale proč?
Protože je prohry, které je v životě potkaly, naučily tomu, že s osudem nelze bojovat a že stejně svůj život nezmění.

Na druhou stranu jsou zde lidé, kteří věří, že opravdu máme osud ve svých rukou a naše myšlenky společně s činy nám pomáhají žit takový život, jaký bychom chtěli. Tito lidé mají pozitivní přístup k životu a snaží se věnovat tomu, co je baví a naplňuje. Proto v případě překážky jsou naučeni tomu si brát z každé chyby ponaučení a tím se učit pro následná rozhodnutí, která mohou ovlivnit jejich životy.

Ať je to tak, či onak, každý člověk má právo na svobodná rozhodnutí i právo rozhodnout se dle svého nejlepšího uvážení. Kdekdo si prošel něčím, co ho v životě nějakým způsobem ovlivnilo, ať už pozitivně, nebo negativně. Každý člověk je velmi silný a ať chce, či nechce, nějakým způsobem nástrahy osudu zvládá...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ver, 27.11.2022

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jsme strůjci svého osudu?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­