ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.78
Hodnoceno: 179x Prosím, ohodnoť práci

Jsem dobrým synem?

Jestli jsem dobrým synem? Tak na to bych se měl spíše zeptat mých rodičů, protože oni nejlépe vědí, jaký doopravdy jsem. Když se nad sebou pořádně zamyslím, není vůbec jednoduché jen tak říci, jaký jsem. Záleží na situaci, v jaké se ocitnu.

Naše chování se odvíjí od výchovy, jak se k sobě chovají naši rodiče, jak se k sobě chováme v kruhu rodinném navzájem. Není to však vždy jednoduché chovat se tak, jak se po nás vyžaduje. Rodiče jsou spokojeni, když posloucháme, jsme hodní, ve škole prospíváme s co nejlepšími výsledky. Každý rodič by chtěl mít svého syna či dceru tím nejlepším dítětem na světě. Je to ale vůbec možné? Asi ne, protože sami víme, jací dokážeme být, když se nám zrovna nedaří, jak si představujeme. Někdy si jen tak sami před sebou snažíme dokázat, čím doopravdy ani nejsme. Náš život je plný překvapení, změn, a to samé platí i u našeho chování. Je nevyzpytatelné.

Ano, jsou zlobivější a hodnější děti, chytřejší a méně nadané... Vždy bude mít dítě nějaké ty neřesti, a snad je i zdědilo po jednom z rodičů.
Rodiče si zaslouží, abychom k nim byli vlídní. Občas sice neposlechnu, ale to dělá každé dítě. Snažím se jim co nejvíce pomáhat, učit se a být slušný, aby ze mě měli radost. U nás doma jsem byl vždy veden, že pokud si nejdříve nesplním svoje povinnosti, nemůžu jít ven nebo se dívat na televizi. Někdy to tak funguje, někdy také ne. Jak se říká: "Nejdřív práce, pak zábava." Staré, ale pravdivé přísloví.

Podle mého názoru jsem docela dobrý syn. Snažím se být slušný, učím se taky vcelku dobře. Mám určitě své neřesti, ale kdo je nemá, že?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Robin Hanulík, 29.05.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jsem dobrým synem?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­