ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.56
Hodnoceno: 127x Prosím, ohodnoť práci

Je slušnost slabost?

Když tak pozoruji lidi kolem sebe, říkám si, kam se asi poděla ta úcta a slušnost ze starých černobílých filmů? Nerada bych použila oblíbený výraz mnohých babiček, ale i když si to nerada přiznávám, asi na tom slýchaném "za mých mladých let bych si tohle v životě nedovolila" přece jen něco bude.

Samozřejmě, srovnáme-li dobu dnešní a tu - dejme tomu - tak o sedmdesát let dříve, jsem si jistá, že uvidíme obrovský rozdíl. A to i přes to, že o tomhle období vím hodně málo.

Podle mého názoru se prostě lidi chovali tak, jak chtěli, aby se i druzí chovali k nim. I když se to zdá být jednoduché, bohužel na to dnes už hodně lidí zapomnělo a chová se lhostejně.

Myslím si, že časem zjišťovali, že člověk svého vytouženého cíle dosáhne rychleji a snadněji, když se na nikoho nebude ohlížet a bude dělat i nesprávné věci jen pro to, aby byl nejlepší, nejbohatší, nejuznávanější nebo co já vím.
A tak se na nikoho neohlížel, choval se neslušně k ostatním, bylo mu to jedno a bohužel svého cíle dosáhl i touto cestou. Časem se z toho stala téměř samozřejmost, a tak se nemůžeme divit, kolik lidí se tak dnes chová. Ale je to opravdu nutné? Je slušnost slabost, jak si asi mnozí myslí?

Do pojmu slušnost bych zařadila nejen takové ty základní věci, jako třeba pozdravit souseda, kterého potkám na ulici, poprosit, když něco chci, poděkovat, slušně mluvit a mnoho dalších, ale i férové jednání a úctu k těm, kteří si to zaslouží. A myslím si, že tímto se slabost neprojevuje. Spíš naopak, nebo snad ne?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: terkaliska, 31.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je slušnost slabost?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­