ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.78
Hodnoceno: 133x Prosím, ohodnoť práci

Jaký budu otec?

Jako každý správný otec bych chtěl být pro své děti vzorem a vychovat je co nejlépe. Výchova člověka probíhá vlastně celý život, začíná od narození, kdy kojence vychováváme k citu, čím je dítě starší a začíná více věcem rozumět, můžeme začít i s důslednější výchovou.

Svému dítěti ukazujeme, co je správné a co nesprávné, co se smí a co nikoliv. Myslím si, že u výchovy je důležitá hlavně důslednost. K tělesným trestům se nepřikláním, ale úplně je neodsuzuji. Malé plácnutí přes prsty nebo přes zadek malému dítěti vůbec neuškodí a rychleji si uvědomí, co nesmí dělat.
Dítě, které je nejprve vychováváno v úzkém domácím kruhu většinou dospělých lidí, není tolik ohroženo negativním okolím. Větší problém nastává, když se dostane do jiného kolektivu. Nemalý zlom pak nastává ve škole, kde vidí starší spolužáky, jak se chovají, ubližují si navzájem, používají nespisovný slovník apod. Tady bych jako otec doporučoval správný výběr školy s nějakým zaměřením. Své děti bych určitě zapsal do zájmových kroužků, které by jim vyplnily odpolední čas. Chvíle strávené s kamarády, které mají stejné zájmy jako můj syn nebo dcera, určitě nebudou na škodu.

Jak jsem již napsal v úvodu, chtěl bych být dobrým otcem, ovšem vychovávat děti je velmi složité, nikde na to nenajdeme návod. Myslím si, že vše zakazovat také není správné. Svým dětem bych chtěl věřit a být pro ně jak autoritou, tak i kamarádem, aby neměly strach za mnou přijít s nějakým problémem, ale aby se naopak se mnou uměly podělit i o své příjemné zážitky. Proto bych se jim chtěl věnovat co nejvíce, čas strávený s nimi určitě nebude promarněný a v budoucnu se mi vrátí to, co jsem do nich vložil.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: valashek, 26.03.2008

­­­­

Slohová práce Jaký budu otec? ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaký budu otec?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­