ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 117x Prosím, ohodnoť práci

Jaké je to být teenagerem?

Jaké je to být teenagerem? Proč již desetileté děti ovlivňuje zejména reklama? Proč jde většina puberťáků s davem? Jak najdou svoje vlastní já?

Novorozenec, kojenec, mimino. Žádná z těchto přeměn není tolik drastická. Ale mezi dětstvím a dospělostí existuje ještě jeden svět - puberta. Dítě se začíná zajímat, o co se doposud nezajímalo. Utváří si vlastní myšlenky a názory. Jenže pod vlivem reklamy či okolí může lehce ztratit svoje JÁ. Mnoho lidí se přizpůsobuje a "šlape" v davu. Ale k čemu je, když všichni nosí oblečení stejné značky, mají na vše stejný názor apod.? K ničemu, někoho to akorát psychicky deptá.
Když mi třídní na konci devítky předávala vysvědčení se slovy, že je ráda, že jsem taková, jakou mne poznala a že nejdu za každou cenu s davem, bylo mi zvláštně. Už jsem přišla na to, proč nemám ve třídě mnoho kamarádek. Vždyť jedna parta holek jsou ještě téměř děti a druhá zas začíná kouřit a jejich osobnosti se ztrácí v davu. A když jsem si vzpomněla na školní výlet, kde se parta údajně hodně dobrých kamarádek navzájem pomlouvala, bylo mi zle. Být naoko populární a za zády pomlouvaná? Děkuji, nechci. Prostě zůstanu svá. Proč se měnit kvůli okolí? Stejně až stanem na prahu dospělosti, tak si půjdeme každý svou vlastní cestou a žádný dav už nás neudělá šťastnými a úspěšnými.
Je lepší mít pár opravdových přátel než rádoby kamarádíčky z davu. Mít svou partu je super, ale měl by se v ní tolerovat každý - a že se něčím liší? No vidíte, přinese do kolektivu zas něco nového. Každý jsme jiný, a proto bychom se neměli chtít někomu podobat, ale jít si svou vlastní cestou.
Být stejní? To by byla na světě vážně nuda. Zůstaňme sami sebou a nenechme sebou manipulovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája delfínek, 07.09.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaké je to být teenagerem?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­