ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.30
Hodnoceno: 347x Prosím, ohodnoť práci

Jaké bude mé budoucí povolání?

Ještě nevím. Jako malé dítě jsem chtěl být vším možným. Letcem, strojvedoucím, doktorem, zvěrolékařem, třeba i cestovatelem. Ale teď mě láká spíše práce s počítačem.
Líbí se mi práce programátora a proto bych jím chtěl být. Pro tuto činnost mám určité předpoklady. S počítačem pracuji rád a ve škole mám z informatiky výbornou. Dobře vím, že je o tuto činnost veliký zájem u nás i ve světě, proto se musím se velmi dobře učit, abych obstál mezi konkurencí. Také bych měl zvážit, zda mě práce programátora bude bavit. Pokud odjedu pracovat do zahraničí, asi bude nutné zlepšit ovládání cizích jazyků, jako je anglický a německý jazyk. Zvláště angličtina mi moc nejde. Tato práce je nejistá, ale domnívám se, že bych byl schopen v případě potřeby povolání změnit. Také mi docela záleží na mzdě, kterou budu dostávat. Mým snem je totiž mít svůj domek se zahrádkou, kde bych mohl chovat všechna zvířata, která mám zatím jen u babičky na hájovně.
Programovat jsem si už zkoušel i doma na svém počítači. Právě za tímto účelem mi rodiče pořídili program, na kterém se učím programovat. Jmenuje se Baltík a už jsem na něm sestavil mnoho malých prográmků. Největší radost jsem udělal taťkovi, když jsem mu vymyslel prográmek na výpočet spotřeby benzinu našeho auta.
Otázku mého budoucího povolání nechám radši na jindy, neboť mě ještě čeká mnoho let náročného studia. Ale ať už bude mé povolání jakékoliv, doufám, že se mi bude líbit a že ho budu vykonávat rád.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Shark.er, 08.03.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaké bude mé budoucí povolání?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­