ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.57
Hodnoceno: 304x Prosím, ohodnoť práci

Jaká jsem dcera?

Často si pokládám otázku: Jaká jsem vlastně dcera? Pokud o tom začnu více přemýšlet a vycházím-li z faktu, že jsem dcera své matky, ihned se moje myšlenky začnou ubírat jiným směrem.
Mnohokrát jsem pozorovala svoji matku při každodenních činnostech, chování, myšlení a projevu a teprve zpětně jsem si udědomila, že ve velkém množství vlastností se podobáme, nejsme-li dokonce v nějaké vlastnosti naprosto stejné. Zajímalo by mě, jestli všechny činnosti, v nichž se podobáme, se nějakým způsobem dědí nebo jsou podvědomě odpozorované, naučené. Došla jsem k závěru, že je to individuální.
Moje další otázka zní: Jsem dobrá dcera? Splňuji matčina očekávání ve škole, sportu či v mém chování? A co si o mě matka myslí? Drtí mě myšlenka, že by mě chtěla mít jinou. Chytřejší, vychovanější, bezproblémovější. Ale co ona? Jaká byla ona v mém věku? Byla stejně náladová a pokládala si stejně vystrašeně ty samé otázky jako já? Hloubala nad tím, zda by ji oči její matky raději neviděly jinou? Asi ano. Když o tom dnes opět přemýšlím, uklidňuji svoje myšlenky tím, že všichni jsou si v hlouby duše podobní a mají stejné obavy, i když si je často nepřipouštějí či neuvědomují.
Nad touto otázkou, jaká jsem dcera nebo syn, se každý musí zamyslet sám. Někdo možná zauvažuje jiným způsobem, než já.

Pozn. autorky: Tuto slohovou práci v žádném případě nekopírujte, pokud ji chcete předložit na gymnáziu v Trutnově (speciálně paní Wernerové)!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: blond girl (aus Berlin:), 16.06.2004

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaká jsem dcera?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­