ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 56x Prosím, ohodnoť práci

Jak změnit dnešní svět?

Hned na úvod řeknu, že dnešní svět zlepšit ani změnit nejde. A proč? Protože by se museli změnit lidé - a ti se nikdy nezmění. Může tvrdit kdo chce co chce, ale lidstvo se nikdy nezměnilo a ani nezmění. Někdo by mohl namítnout, že už neběháme v pralese po čtyřech, tudíž jsme se změnili. Na to bych řekla, že to je přirozená evoluce, ale smýšlení lidstva je stejné. A proč si to myslím? Podívejme se do historie...

Tak třeba předchůdci lidí žijící v tlupách. Byl tam jeden nadřazený jedinec, jenž ovládal a vedl tlupu. A když se objevil někdo, kdo chtěl být také nadřazený, jednoduše napadl dosavadního "vedoucího" a pokud ho porazil, dostal se na jeho pozici. Nevím, o co přesně mu šlo, ale řekla bych, že chtěl být první. První jedl, co ostatní ulovili, vybíral si samice, prostě měl to nejlepší.
Dnešní politici už sice neprovozují boj na život a na smrt, ale dělají něco podobného. Kdykoliv vycítí příležitost dostat se k moci, vytáhnou nějakou špínu na opoziční stranu a tím mají větší šanci na vítězství. Ten má milenku, ten udělal to, ten má známé v podsvětí, ten má dům za 12 milionů apod. Naslibují, jak budou pracovat pro lidi a nakonec si žijí v luxusu za peníze, které ostatní těžce vydělávají. Politik si sedí pár hodin v teplém křesle, párkrát zvedne ruku na odsouhlasení zákona, jenž nakonec jiná vláda zruší nebo ho za měsíc změní, a za to dostává peněz víc než jiný člověk, který pracuje 12 hodin denně někde na stavbě. Možná obyčejný tesař na stavbě by vedl tuto zemi líp, protože ví, co a jak lidé potřebují. Ale nebuďme naivní, kdyby se obyčejný tesař dostal k moci, tak by si rovněž hrabal sám pro sebe, tak jako každý...

Teď bych se dotkla otázky náboženství. Neříkám, že něco jako Bůh není, i když osobně se domnívám, že kdyby byl, tak by nedovolil, aby se dělo to, co se dnes ve světě děje. Aby se vraždili lidé jen proto, že se neshodnou na tom, jakého Boha uctívat. Můj subjektivní názor je takový, že náboženství si lidé vymysleli, aby mohli ovládat masy lidí. Podívejme se na hugenoty a křesťany. Lid v obou náboženstvích věřil v Boha, ale každý jinak. Jenom proto, že chtěli pomocí náboženství ovládat lidi a získat moc ve světě, se navzájem vraždili, až to vyvrcholilo Bartolomějskou nocí, kdy byli hugenoti pozváni za záminkou usmíření do Paříže na svatbu a nakonec byli všichni zavražděni.
Jako další příklad uvedu křižácké výpravy. První křižácká výprava měla osvobodit Svatou zemi od muslimů a tím osvobodit také Boží hrob. Podařilo se, a co bylo potom? Normálně by se dalo předpokládat, že když už měli, co chtěli, přestanou s křižáckými výpravami, ale nestalo se tomu tak. Při dalších taženích se vydali do Egypta a Řecka, kde dobyli část Byzantské říše. Zajímavé, tam přece nebyl žádný hrob ani Svatá zem, šlo jen o moc a o území.
A podobně je to i dnes. Kdo donutí normálního člověka, aby obsadil letadlo a narazil s ním do budovy? Velice dobrý manipulátor a náboženství. "Když to uděláš, potěšíš tím Alláha, dá ti, co si přeješ a bla bla bla..." Jak donutíte vysokoškoláka, aby vlezl do japonského metra a propíchl tam sáček se sarinem? Opět stačí dobrý manipulátor a v tomto případě sekta Óm šinrikjó.

A tak bych mohla pokračovat ještě dlouho... Nikomu nejde o nic jiné než o moc a ovládnutí půlky světa. Svět se může změnit jedině tehdy, až se všichni lidé na zemi (s největší pravděpodobností) vyvraždí navzájem. Možná si pak Země oddychne a jestli nějaký Bůh existuje, tak si řekne: "Konečně je klid."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: RadkaSSS, 13.02.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak změnit dnešní svět?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­