ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.28
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Jak to že žijeme?

Taky jste někdy přemýšleli nad tím, proč vlastně žijeme? Já tedy ano a nejednou, ovšem k závěru jsem nikdy nedošla. Když už nám někdo ten život dá, tak proč nám ho za několik desítek let zase sebere? Kde se vlastně život zničehonic objevil? Dostala jsem už mnoho odpovědí z různých stran, různých názorů, ale nic z toho mi nedává smysl. Hodně mě zajímají hodiny přírodopisu, kde se učíme, jak vlastně život vznikl. Vše prý začalo někde v oceánech ve vodě. Ale kde se vzala ta voda? Myslím, že ani vědci přesně nemůžou vědět, jak to všechno vzniklo. Mají jen úvahy a snaží se spojit různý souvislosti, ale to jim nemůže dát jistotu. Jejich teorii se říká evoluce.

Pak je řada lidí, kteří si myslí, že svět stvořil Bůh a možnost evoluce naprosto vylučují. Pokud byl Bůh, kde by se tu vzal?

Bůh a evoluce je vlastně skoro to samé, protože kde by se tu sám od sebe vzal Bůh? A když bychom vzali v úvahu evoluci, tak kde by se tu sama od sebe vzala ta voda?

Dozvěděla jsem se, že člověk svůj mozek využívá asi jen na 15 %, takže to nemůžeme pochopit, ale třeba to ve skutečnosti smysl dává.

Když tedy už žijeme, tak proč zase musíme umřít? Všichni chceme žít. Dozvěděla jsem se, že umíráme kvůli kyslíku, který je vlastně nezbytný pro život. Když jsem se toho doslechla, život mi už opravdu nedává smysl.

Přestože budu žít jen několik desítek let, chci si ten život alespoň užít a chci žít šťastně a hlavně chci mít děti. Víte proč? Chci tady na tom světě po sobě zanechat stopu a chci, aby tu třeba za tisíc let byl někdo, kdo má něco ze mě, takže tu snad ze mě něco bude věčně, tedy pokud svět nezanikne kvůli znečišťování přírody, ale to by už bylo další téma, možná o něco jednodušší, než je samotný život.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak to že žijeme?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)