ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.27
Hodnoceno: 79x Prosím, ohodnoť práci

Jak si představuji starou belu

Už tolikrát jsem slyšela, že něco stojí za starou belu. Ale co je to vlastně stará bela? A kdo ji vymyslel?
Mohla by to být věc? Nebo zvíře? Klidně to může být starý pes se jménem Bela. A autor tohoto spojení ji každý den viděl, jak běhá po parku a chodí na procházky se svým pánem.
Nebo to může být stará bačkora, kterou má někdo schovanou pod postelí a nenosí ji, protože mu chybí druhá.
A co člověk? Stará osamocená Bela. Bydlí ve velkém viktoriánském domě a jedinou společnost jí dělá mourovátá kočka, které každé ráno nalije mléko do otlučené misky.
Co když to ale nic podobného není? Co když to není nic hmotného, na co se dá sáhnout?
Může to být jen myšlenka, pocit, výplod fantazie!
Má to vůbec něco společného s realitou? Nechtěl si z nás autor spojení "vystřelit"? A teď se baví představou, že někdo přemýšlí nad tím, co znamená stará bela.
Myslím, že už vím, co znamená stará bela. Stará bela neznamená nic!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sabina, 10.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak si představuji starou beluMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­