ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Co je na tom pravdy? Mám za to, že autor tohoto přísloví nemyslel ozvěnu z lesa, ale chovaní lidí mezi sebou, ačkoliv je často velmi podobné ozvěně. Když se k někomu chováme hrubě nebo zle, nemůžeme přece čekat, že se na nás bude usmívat a mít nás rád. Je fakt, že se to ale může stát - chováme se k někomu nejlépe, jak umíme, ale dotyčný se pořád chová špatně k nám. Myslím si, že s něčím takovým nic nenaděláme. Podle mého názoru bychom ani neměli oplácet špatné chování daného člověka, místo toho bychom to měli přejít a žít dál.
Co byste udělali v takové situaci vy? Přešli byste špatné chování někoho jiného k vám bez odplaty?

Podle mě každý někdy někomu něco oplatil - buď to dobré, anebo v horším případě to špatné. Myslím si, že když vám někdo udělá jednou za čas naschvál, nestojí za to mu to oplácet, ale když to někdo udělá podruhé, potřetí a třeba i pošesté, tak je velice těžké s tím nic nedělat a neoplácet to. Naneštěstí většina lidí to tak daleko zajít nenechá a oplácí věci hned napoprvé a bohužel většinou hlavně to špatné, pak si dva lidé dělají naschvály pořád dokola a nemá to konce. Mám za to, že kdyby si lidé neopláceli špatné, ale dobré věci, bylo by se jim žilo lépe.

Abych to nějak shrnula: Domnívám se, že bychom se měli k ostatním lidem chovat tak, jak chceme, aby se lidé chovali k nám. Když se k někomu chováme hezky, často se stává, že i on se bude chovat hezky k nám. A samozřejmě i naopak bychom lidem, kteří jsou na nás hodní, měli oplácet jejich laskavost naší laskavostí. Bohužel se ne nadarmo říká: Dokud některým lidem nenastavíš zrcadlo, nikdy nepochopí svoje chování.
Co si o tom myslíte vy? Je někdo, komu byste chtěli ukázat jeho odraz? Nestalo se vám někdy, že někdo ukázal váš odraz vám a až pak jste se viděli?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Insaneprincepsveternum, 28.04.2021

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozýváMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­