ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 101x Prosím, ohodnoť práci

Jak dosáhnout štěstí a spokojenosti?

Na světě se asi nenajde člověk, který by netoužil po štěstí a spokojenosti. Co to ale štěstí a spokojenost je? A jak se šťastným a spokojeným stát? To jsou otázky, o kterých můžeme jen uvažovat.
Co je to štěstí? Na tuto otázku je těžké odpovědět. Kdybych se vás teď zeptala, co pro vás štěstí znamená, zajisté byste mi každý odpověděl jinak. Mohu vám však vysvětlit rozdíl mezi štěstím a spokojeností podle svého názoru. Štěstí je silný stav, který vás zavalí množstvím radosti a uspokojení, je to okamžitý pocit. Naproti tomu spokojenost je stav dlouhodobý, který vyjadřuje vnitřní pohodu a vyrovnanost.
K tomu, abychom byli šťastní a spokojení, bychom si nejprve měli uvědomit, že štěstí a spokojenost můžeme prožít pouze v přítomnosti. Je nesmysl vzpomínat na to, jaké to bylo v minulosti a jaké by to mohlo být v budoucnosti. Podle mě může být člověk šťastný pouze tehdy, bude-li se radovat z maličkostí. Neznamená, že pokud se nám něco nepovede, nemusí se nám povést něco jiného, co v nás štěstí probudí. Dále bychom si měli uvědomit, že štěstí ostatních může udělat šťastné nás, že zlý a nepřející člověk nemůže byt šťastný a že pokud žádáme od života nesplnitelné věci, nikdy štěstí nepoznáme. A co dělat ve chvíli, kdy na nás příjdou chmury? V tom okamžiku začněte myslet na věci příjemné!
Šťastný je tedy jen ten, kdo umí žít, radovat se a v každé špatné věci hledat něco pozitivního. A moje rada pro druhé zní: Štěstí nezáleží na tom mít mnoho, ale být spokojen s málem!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak dosáhnout štěstí a spokojenosti?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)