ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.78
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Jablko nepadá daleko od stromu (2)

Vybrala jsem si tohle přísloví, protože si myslím, že se nedá pochybovat o jeho pravdivosti. Neplatí ovšem vždy a za všech okolností. Každodenně se s ním setkáváme a většinou je nám ihned jasné, co znamená: nápadnou podobnost a shodu.

Když porovnám sebe a své rodiče, na první pohled vidím, že jsem jejich dcera. Máme společné zájmy, líbí se nám stejné věci a také někdy používáme shodné výrazy při mluvení. Existují však lidé, kteří nejsou svým rodičům podobní v ničem. V některých rodinách je zřejmé, že jablko opravdu nespadlo daleko od stromu. Můžeme to poznat v povolání. Několik generací pracuje například jako lékaři. Občas se však může najít i rodina, kde děti přebírají špatné vlastnosti od svých rodičů. Je velká pravděpodobnost, že z potomka se stane kuřák, protože vidí tento zlozvyk už doma.

Velký vliv má na budoucí život výchova. Proto si myslím, že je jasné, jak se chovají mladí, když je rodiče vychovávají k obrazu svému, mají na ně určité požadavky a kladou jim cíle. Někdy však tento nátlak není prospěšný.

Měli bychom si od svých rodičů vzít jen to dobré, rozhodovat se podle vlastního úsudku, ale klidně si nechat poradit, protože oni jsou přece jen zkušenější a moudřejší než my.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucien, 21.03.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jablko nepadá daleko od stromu (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­