ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Hlava státu

Pro některé vůdce, pro jiné hlava státu či prezident. Ano, toto je člověk, který dennodenně reprezentuje náš národ a má v rukou celou řadu pravomocí. A jaký by měl takový "vůdce" být? Mnozí lidé mají v této otázce zcela jasno a neznají jinou definici pro slovo prezident, než kterou je: člověk nezaujatý, známý, vzdělaný či s mozkem na správném místě. Ale ví někdo z nich, co vše toto postavení ve skutečnosti obnáší? Dle mého názoru prezidentem musí být člověk s pevnými nervy. Vážně, uvědomují si lidé někdy, co by zrovna oni dělali, kdyby se ocitli v situaci, zda někomu udělit milost, či nikoliv? Prezident musí být člověk se všeobecným přehledem a alespoň špetkou slušného vychování. Kdyby byl v čele státu člověk nevzdělaný, jak by asi probíhala zasedání s politiky zahraničních států? Prezident samozřejmě nesmí své postavení chápat jenom jako možnost být známým, ale musí si vážit, že zrovna on je ten, v němž lidé vidí důvěru, oporu a hlavně snahu bojovat za lepší život v našem státě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucie M., 28.03.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hlava státuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­