ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.39
Hodnoceno: 83x Prosím, ohodnoť práci

Globální oteplování


OSNOVA:

I.Globální oteplování
II.1. Budoucnost
2. Optimismus
3. Dnešní člověk a globální oteplování
4. A co dál?
III.Potomci


Kdyby člověk na chvíli zdvihl oči od počítače, vyndal sluchátka z uší a rozhlédl se kolem sebe, musel by si všimnout, že přírodu, kterou nevyhnutelně a přirozeně potřebuje k životu s až zarážející pílí, bezohledně ničí. V současné době můžeme čím dál tím častěji slyšet výraz globální oteplování. Tento pojem znamená změnu průměrné roční teploty na zeměkouli. Z výsledků různých výzkumných ústavů se dozvídáme, že tato hodnota se od vzniku průmyslu, zvláště pak v posledních desetiletích, znepokojivě zvýšila. Děje se tak v důsledku vypouštění skleníkových plynů do ovzduší. Teplota stále stoupá. A co z toho plyne? Zatím vlastně nic. Jen nám zmizelo pár ledovců a hladina moře se o nějaký ten centimetr zvedla. Nic víc. Prozatím.

Krutě zasaženy jsou přírodní ekosystémy. Spousta rostlinných i živočišných druhů byla vytlačena ze svého přirozeného prostředí. Většina z nich pravděpodobně vyhyne, pokud se tak již nestalo.

Ale teď trochu optimismu. Spekuluje se i o některých pozitivních účincích globálního oteplování. Například zvýšení obsahu oxidu uhličitého v ovzduší by prospělo rostlinám. Ty ho totiž potřebují k fotosyntéze. Jenže jelikož by zase neměly dostatek vody a živin, o nějakém závratném úspěchu mluvit nelze.

Skutečnost, že s naší Zemí se děje něco takového, je jednoznačně špatná a my bychom měli konečně přestat zavírat před tím oči. Jenomže dnešní člověk si mnohem raději nechá dál řvát decibely do uší a vypalovat barvy z monitoru do kůže na obličeji. Je to tak pro něj jednodušší. On už to tu s trochou štěstí snad nějak doklepe.

Neustále chodit kolem smrtky a hrát si na to, že tu kosu má k sečení trávy na své malé zahrádce u hřbitova je nesmysl. Je nejvyšší čas začít poslouchat, začít se dívat a hlavně konečně jednat. Toto je úloha, kterou za nás nikdo nevypracuje, která se nedá nikde opsat. Je to úkol pro každého z nás, úkol pro celou společnost.

Co říci závěrem? Každý člověk na této planetě, ať už chce nebo nechce, je součástí globálního oteplování a podle mého názoru se tato problematika bude jednou týkat i jeho potomků, vnuků či pravnuků, a proto by se měl s tímhle snažit bojovat. Omezit vypouštění skleníkových plynů do ovzduší a především se zamyslet nad tím, jestli toho, co dělá, nebude jednou litovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Dubcová, 15.02.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Globální oteplováníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­