ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.53
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Eutanazie (4)

Eutanazie, neboli usmrcení na žádost, je časté téma jak různých diskusních pořadů či odborných seminářů, tak samotného Ministerstva zdravotnictví. V České republice se neustále řeší a probírá, ale výsledek zatím žádný. Což je podle mého názoru špatně, protože čím dříve dospějeme k rozumnému závěru, tím lépe pro všechny lidi, kteří se momentálně trápí na "smrtelné posteli".

Eutanazii rozlišujeme na aktivní (asistovaná sebevražda) a pasivní (přerušení "léčby" udržující pacienta naživu), ovšem ani jedna z těchto možností není uznávána v mnoha státech. Je to zřejmě proto, že právní koncept eutanazie je velice složitá a ošemetná věc. Má o své smrti rozhodovat výhradně jen pacient, nebo i příbuzní? A pokud to dovolíme rodinným příslušníkům, jak zabráníme tomu, aby nešlo pouze o chtíč po dědictví?

Osobně se domnívám, že by eutanazie měla být legální, avšak velmi dobře právnicky zformulována a striktně dodržována. Například několikafázový pohovor s psychologem, který by ověřil, zdali se člověk opravdu souží, anebo zda jde o spontánní reakci na bolest či bezmoc. Dále si myslím, že by pacient mohl sepsat prohlášení, jestli za něj může rozhodovat rodina, popřípadě jiní známí, pokud nebude schopný racionálního myšlení. V případě, kdy léčba nepomáhá, pacient jen vegetuje a - omluvte mi ten výraz - jsou s ním jenom starosti, tak se domnívám, že je bezbolestný a důstojný asistovaný odchod ze života na místě.

Několik desítek lidí už navštívili Švýcarsko či Belgii za účelem ukončit svůj život. Ostatní na to nejspíše nemají peníze, a tak chodí po doktorech a jenom se trápí. Nebylo by tedy lepší, kdyby už konečně začala být eutanazie legální a lidé by se poté nemuseli bát, že se ke své smrti utrápí?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mája, 25.11.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Eutanazie (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­