ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.61
Hodnoceno: 298x Prosím, ohodnoť práci

Ekologie

My lidé potřebujeme přírodu daleko více než ona nás.
Musíme k ní vzhlížet s nadměrnou bázní a pokorou. Je však smutný fakt, že arogance a zahleděnost v samu sebe bytosti homo sapiens je bezmezná.
Historie toho, co udělala při takzvaném řízení přírody, je velice smutná. Díváme-li se na svět okolo nás, může se zdát, že živočichové i rostliny jsou daleko více osvícení nežli my!
Neničí sami sebe drogami, konvenčními zbraněmi nebo populační explozí. Neznečištují ovzduší, nezpůsobují skleníkové efekty, smog, ozonové díry a nepřeměnují zemi a moře v skládky chemických odpadů.
Nedalo by se pochopit, že instinkt, který jsme ztratili, je daleko efektivnějším a lepším vodítkem než logika? Je mnoho, co se mnozí z nás ještě ve svém vývoji musí naučit!
Máme však na to ještě čas?!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ester, 05.05.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
EkologieMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­