ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 41x Prosím, ohodnoť práci

Dřív byla příroda mocná, dnes je nemocná

Rozprostírá se všude kolem nás a byla tu první. Všemu panovala. Vždy měla poslední slovo a právo konečného rozhodnutí. A přesto ji utlačujeme.

Příroda se rozhodla, že stvoří člověka, aby obohatila svou krásu. Chtěla společně s ním v klidu žít, ale my jsme se začali chovat jako páni celého světa.

Naši předci se přizpůsobili plánům přírody a dodržovali důležitá pravidla nezbytná pro vzájemné soužití. Něco si od přírody vzali a něco jí na oplátku dali. Chovali se k přírodě jako přátelé a pomáhali jí s přežitím.

Ale jak se k ní vlastně chováme dnes my? Bereme jí její základní práva a svobody a děláme si z ní prostého otroka. Zabíjíme zvířata a z jejich srsti si vyrábíme kabáty a bundy. A kvůli masu zemře větší množství zvířat, než by bylo nutné. Dříve lidé také lovili zvěř pro maso, avšak v množství, které byli schopni spořádat. My si dnes užíráme pod nohama svět, který nám poskytl přístřeší.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mája, 29.05.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dřív byla příroda mocná, dnes je nemocnáMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­