ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.36
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Dřív byla příroda mocná, dnes je nemocná (2)

OSNOVA:

1) Úvoda) Znečištění přírody
2) Staťa) Samozřejmost
b) Ovzduší
c) Skládky
3) Závěra) Naše "odplata" přírodě

Znečištění přírody - téma, nad kterým se pozastaví jen málokdo, a málokoho také napadne, že velký podíl na tom má člověk.

Dříve si lidi přírody více vážili. Byli rádi za plody ovocných stromů nebo čerstvě vypěstované bylinky. Za to ji uctívali a dávali jí oběti. My ji nemusíme uctívat, ani nic podobného. Stačilo by pouze více ohleduplnosti k ní samotné. Vždyť pro nás je dnes již pouhé jablko samozřejmostí...

V minulosti také neexistovalo tolik dopravních prostředků nebo továren, podílejících se na znečišťování ovzduší, jako je tomu nyní. V některých městech tato situace poznamenala život tamějších obyvatel. Když je například vyhlášen vysoký stupeň smogu, doporučuje se lidem raději vůbec nevycházet z domu. Kvůli tomu děti nemohou za kamarády ven nebo na hřiště.

I přes zákazy jsou zakládány nelegální skládky. Výrazně by pomohlo třídění odpadu. Za malou skládku můžeme považovat i odhozené odpadky, které neskončí v popelnici. Pokud je nikdo nesebere, jejich rozklad trvá několik desítek i stovek let. Kam až to bude muset zajít, než si to člověk uvědomí?

Změní se lidstvo svým chováním k přírodě? Na otázky tohoto typu nelze s určitostí odpovědět. Ale příroda byla mocná už kdysi a podle mého názoru ještě dlouho bude. To ona nás všechny stvořila a všechno kolem nás má malý kořínek právě z ní. Nebylo by od nás hezké, kdybychom se tedy k přírodě chovali šetrněji a pomáhali jí? Vždyť snad každý ví, že příroda je život.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 26.04.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dřív byla příroda mocná, dnes je nemocná (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­