ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Dokázali byste tolerovat nevěru? (2)

Nevěra - už jenom to slovo vypovídá o něčem, co by se dělat nemělo. Zrazená víra, podvod, něco, co vždy bude bolet alespoň jednoho člověka.

Představte si, že někoho milujete, jste s ním spokojeni, mluvíte spolu o všem, je něco jako vaše druhá polovička, která vám vždy chyběla, a nejednou bum! Ve vašem srdci vznikne díra, jelikož jste zjistili, že vám byl nevěrný a začnete se ptát sami sebe a hledat chyby na své straně. Co jsem udělala špatně? Proč se to stalo zrovna mně? Je to boj, zkouška našich nervů, lásky, tolerance i vytrvalosti.

Ale přece ten, kdo miluje, nepodvede. Nebo ano? Může jít jenom o zkrat, změnu či nespokojenost ve vztahu. V takovém případě by byl asi nejprve lepší rozchod.
I tolerance má své meze, každý má svou hrdost, ať už menší nebo větší. Záleží nejspíše na situaci člověka, ve které se nachází. Jestli jde o podvádění v mládí, takové to dětské chození, nebo třeba již o nevěru v manželství, kdy už mají zpravidla lidé děti, společné bydlení i majetek. Rozvod je pak nelehký a navíc může ublížit dětem, poznamenat je.

Nevěra by se odpouštět měla, chybovat je lidské, avšak tolerovat ji? Žít s pocitem, že vás blízký člověk nemiluje, nejste pro něj nejkrásnější a nemá vás tolik rád jako dřív, musí být otřesné a hlavně velmi stresující. Asi bych si o tom chtěla promluvit a rozumně to spolu vyřešit. Odpustit bych dokázala, ale tolerovat nejspíš ne! Nebo snad ano?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Fojtů, 28.10.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dokázali byste tolerovat nevěru? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­