ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.78
Hodnoceno: 63x Prosím, ohodnoť práci

Co v člověku probouzí nelidskost?

Tak tuto otázku si kladu docela často. Vždyť v televizi každou chvíli vidíme, jak někdo unesl nevinného člověka a přímo ho "mučil" jenom proto, že se mu zrovna nelíbilo, jak jde po ulici... No a v novinách to jsou zase tučné nadpisy na první stránce jako: "ZABIL MANŽELKU SEKEROU", "DŮCHODKYNI ZABILI NŮŽKAMI" apod. Co toto příšerné chování způsobuje? Někdy za to člověk nemůže. Díky svému postižení si to ani neuvědomuje. Ale pro oběti těchto hrůzných činů je to jen bolest, utrpení a ponížení. Takovým výrazným úkazem nelidskosti bylo věznění dětí a jejich rodičů v Beslanu, zavírání do koncentračních táborů ve 2. světové válce a třeba taky otroctví ve starověku. Ale to už je minulost a ztracené lidské životy nikdo nevrátí. Mnoho lidí se k tomuto tématu nevyjadřuje a dává od toho ruce pryč, protože si myslí, že se jich to netýká. Ale nikdy nevíte, co se stane. Nelidskost je tady už od stvoření světa a do budoucna už to asi ani jinak nebude.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Verča Balšínková, 05.06.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co v člověku probouzí nelidskost?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­