ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.65
Hodnoceno: 114x Prosím, ohodnoť práci

Co si za peníze nekoupíme

Svět, ve kterém žije dnešní generace, se stále více začíná zaměřovat na materiální hodnoty, avšak neměli bychom zapomínat na věci nejvíce důležité. Věci, nebo přesněji řečeno hodnoty, které si nekoupíme za peníze.

Myslím si, že nejdůležitější věcí v životě lidí je láska. Bez lásky bychom nikdy nemohli být tím, čím jsme, tedy citlivými, chápajícími jedinci. Určitě i naše chování by se nepodobalo lidskému, kdybychom nebyli vychováváni s láskou. V dětství je pro nás nejpodstatnější láska a péče rodičů. Je to nejdůležitější start do dalšího života. Od výchovy se odvíjí veškeré naše jednání a myšlení v dospělosti.

I přestože se dnes stává naprosto běžnou záležitostí výchova dětí v neúplné rodině, domnívám se, že na dítě má určitě velký vliv, zda vyrůstá s oběma rodiči. Z tohoto vyplývá i další, velice důležitá věc, kterou si za peníze nekoupíme, a tou je rodina. Ať už je to rodina, ve které jsme vyrůstali, nebo rodina, jíž v budoucnu sami založíme. Nic nám nenahradí pohled na právě se smějící dítě, které vzniklo z lásky dvou lidí a je stvořením, jež by mělo být ochraňováno jako nic jiného na světě.

Když hovořím o hodnotách, které není možné si koupit, neměla bych zapomínat ani na toleranci mezi lidmi. Svět by byl určitě mnohem hodnotnější, kdybychom k sobě byli více tolerantní. Vyjádření vlastního názoru by nikomu nemělo být na obtíž, naopak by si lidé měli vážit názorů jiných lidí a akceptovat je, přestože s nimi kolikrát třeba nesouhlasí. Mnoho konfliktů mezi lidmi vzniká jen kvůli špatnému vzájemnému pochopení.

Lidé by si měli uvědomovat vážnost těchto hodnot a nepokládat je až za druhotné ve svém životě. Kariéra a stav peněžního účtu se sice pro někoho mohou jevit jako nejdůležitější, často to však lze chápat jen jako únik od zklamání a reality. Štěstí nespočívá v materiálních věcech, nýbrž je to hodnota a velikost našeho vnitřního "já". To, jakým způsobem si dokážeme vážit lidí kolem sebe, jak dokážeme využít situací, které nám osud postaví do cesty a také, jak si dokážeme vážit sami sebe a svých názorů. Od toho se odvíjí i vztah ostatních lidí k nám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Slohová práce Co si za peníze nekoupíme ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co si za peníze nekoupímeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)