ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Co s bulvárem?

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2013
  • úvahový text o vlivu bulvárního tisku na veřejné mínění (role výchozího textu inspirativní)

Jakou funkci má bulvár? Podle mého názoru bulvár existuje, jen aby se chytil i sebemenšího skandálu kdejaké "celebrity" a často z něj udělal větší událost, než je zapotřebí. Na druhou stranu je zase pravda, že dosti lidem to vynese nemalé peníze, pozornost nebo třeba popularitu. Ovšem otázka zní: "Za jakou cenu?"

Přesto, řekne-li se slovo bulvár, ihned se mi vybaví velký barevný titulek přes půl stránky, jen aby zachytil co největší pozornost. To je důvod, proč mnoho lidí bulváru nevěří. Často se soustředí jen na to aby, se výtisk prodal a neohlíží se na to, jak velkou škodu to způsobí a jaký dopad to bude mít na život osoby, které se článek týká. Proto s bulvárem mnoho lidí nesouhlasí a nechtějí s ním mít nic společného.

Proč vlastně lidé tedy bulvár čtou? Jako první odpověď, která mě na tuto otázku napadne, je ta, že lidé jsou zvědaví. Jsou zvědaví a touží se trochu sami ve skandálech celebrit najít. Nerad bych se někoho dotkl, ale myslím si, že většina lidí, kteří bulvár čtou, jsou převážně lidé v důchodu. To je kvůli tomu, že někdy nemají co dělat, a tak hledají rozptýlení. Na druhou stranu je zase pravda, že mladé lidi asi moc často s časopisem v ruce neuvidíme. Tato generace podle mého vyhledává spíše již jejich elektronickou podobu a kvůli tomu nejsou s čtením bulváru tak často spojováni.

Domnívám se, že když už chce bulvár zveřejňovat události ze života lidí, měl by to dělat alespoň popravdě a nerozmazávat fakta. Otázka potom ale je, jestli by lidi ještě vůbec zajímal...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Prasyn, 06.04.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co s bulvárem?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­