ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Co pro mě znamená můj mateřský jazyk?

Český jazyk - pro mnohé hrdost, pro některé noční můra. Říká se, kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Ale je tomu opravdu tak? Je opravdu nutné umět všechny jazyky světa a svůj mateřský oddalovat na poslední místo? Náš mateřský jazyk nás formuje a učí a myslím si, že je zapotřebí, abychom my mu dali zpětnou vazbu a lásku.

S mateřským jazykem jsme se setkali již před naším narozením, kdy s námi rodiče promlouvali a říkali nám, jak se na náš těší.
Je velice krásné a řekla bych i pozoruhodné, jak se náš jazyk po dobu našeho života vyvíjí. Od různých pazvuků, žvatlání až po mluvu, se kterou se dorozumíváme po zbytek života.

Český jazyk je opravdu nádherný, zamyslíme-li se nad tím, jak vypadal v dřívějších dobách a jak vypadá nyní. Není vám z toho ale trochu smutno? Jemná a slušná mluva, vyjadřování poezií... A nyní? Lidé na sebe pokřikují, hází po vás slova spojená se zvířaty a nadávají vám do idiocie či demence. A je to škoda, protože český jazyk je květnatý a nemá žádné meze.
Zároveň je velice krásné, jak Češi dokážou ve všem najít dvojsmysl, stačí někde ubrat či přidat čárku, změnit slovosled a hned je z toho jiný význam.

Pro mne je mateřský jazyk způsob, jak se můžeme dorozumět se společností, jak můžeme vyjádřit své potřeby, své strasti, ale zároveň tím vyjadřujeme ducha k našemu národu, k naší vlasti.

Na závěr bych chtěla podotknout, že bychom měli být hrdí na svůj mateřský jazyk, neurážet ho a být za něj vděční, jelikož nás dělá unikátními.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: hanča00, 30.03.2021

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co pro mě znamená můj mateřský jazyk?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­