ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.21
Hodnoceno: 289x Prosím, ohodnoť práci

Co pro mě znamená láska a přátelství?

Co je to láska a přátelství? Lásku člověk dostává od narození, ale ne každý si ji dokáže udržet až do dospělosti. Ale proč nedokáží všichni lidé milovat? Snad mají strach milovat. Snad se bojí zrady, nenávisti, zklamání a toho, že ze semínek lásky vyroste netvor plný nenávisti, který jej bude užírat zevnitř. Zničí jeho srdce tak jako již mnohým? Láska je dar podobně jako přátelství. Ani jedno nesmíme jen tak zahodit. Nesmíme se k lásce otočit zády. Proč přátelství a láska patří k sobě? Snad proto, že kde je láska, tak tam je i přátelství. A přátelství se neobejde bez lásky, soucitu a porozumění. Kdyby nebylo na světě lásky, soucitu a porozumění, jak bychom se asi chovali k druhým? Myslím, že dobrým příkladem je americký prezident Bush, který nesplňuje tyto kritéria. Bush bez rozmyslu nechal zabíjet v Iráku nevinné lidi. Mladé lidi, ve kterých semínka lásky teprve začala klíčit a Bush je "svou válkou" zničil. Spálil je na uhel. I kněží, kteří měli lásku zakázanou, milovali. Pomáhali, soucítili, a to vše se neobejde bez lásky, takže se dá říci, že museli milovat.
Každý z nás poznal lásku, ač mateřskou, nebo velkou lásku, která by překonala pustinu věčnosti. Vzpomínáte si, kdy jste se poprvé zamilovali? Bylo to snad ve školce? Nebo až v osmé třídě? Zamilovali jste se, aniž by o tom ten druhý věděl? Nebo vaše láska vykvetla z přátelství? Nebo jste se snad zamilovali do snu? Trnuli jste hrůzou, že se vzbudíte a ten koho jste milovali zmizí, rozplyne se a vám zůstane jen trpký žal? Myslíte si, že je správné milovat sen? O kterém víte, že se může každou chvíli rozplynout? Sny o lásce jsou krásné a zkreslené. Mají v sobě čistou krásu, kterou v dnešní době jen tak neuvidíme. Lidé dnešní doby se bojí dát své city najevo. Ale proč? Proč nemůžeme jít za milovanou osobou a říct jí, že ji milujeme? A že bychom s ní chtěli strávit celou věčnost? Proč se ohlížíme na to, co tomu řeknou druzí? Láska ale není jen bezpečí a štěstí, je to i bolest, utrpení, strach a nenávist. Máme snad strach, že osobu, kterou milujeme, ztratíme? A nebo nám záleží jen na sobě samých?
Láska je opravdový dar a každý by si jej měl vážit a ctít jej.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: akaša, 30.10.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co pro mě znamená láska a přátelství?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­