ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 236x Prosím, ohodnoť práci

Co očekávám od svého života


OSNOVA:

I. Úvod:a) Můj a váš život
II. Stať:a) Každý den je výjimečný
b) Majetek není vše
c) Anděl co nás hlídá
III. Závěr:a) Umění žít


Co očekávám já a vy od svých životů? Nejprve bychom si měli uvědomit, jak se naše sny a cíle změnily od doby, kdy jsme byli ještě malé děti. Celý náš život je stavba mostů přes řeky, jež plynou. V každém lidském životě se míhají jak starosti nebo smutek, tak okamžiky veselé a plné lásky.

Myslím, že každý z nás si přeje spokojeně vyrůst, jít na střední a na vysokou školu, založit si rodinu, mít děti, dožít se vnuků, být zdravý a hlavně si šťastně a spokojeně žít. A proto bychom měli dát každému dni příležitost, aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem v našich životech.

A jako voda, vzduch, teplo, tak i rodina a přátelé jsou nezbytní pro náš život. Jsem přesvědčena, že nejkrásnější cestou mezi dvěma lidmi je úsměv. A co očekávám od svého života? Především chci studovat, založit rodinu a mít děti. Domnívám se, že jsou daleko důležitější věci než drahá auta, přepychové vily, bazény, dovolené a značkové oblečení. Zdraví a štěstí si za peníze nemůže nikdo koupit. Náš život se skládá z mnoha drobných mincí a ten, kdo je posbírá, má celé jmění. A tudíž bychom se měli snažit o to, abychom za náš život něčeho dosáhli a v klidu zestárli. Stárnutí je jako vlna na moři, kdo se proti ní vzpírá, utone.

Věřím a snad i vy věříte, že každý má svého anděla strážného, který nás opatruje, hlídá a je s námi, když je nám nejhůře. S dětstvím plným lásky můžeme vydržet až polovinu života ve studeném světě.

A jaké je umění žít? Žít lehce, bez lehkomyslnosti, být veselý a přitom nepropadat rozpustilosti, mít odvahu bez pýchy, důvěřovat a radostně se odevzdat svému osudu, v tom spočívá umění žít.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Iveta, 13.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co očekávám od svého životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­