ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 255x Prosím, ohodnoť práci

Co nám dávají a berou mobilní telefony?


OSNOVA:

I. Úvod:a) Úvod do problematiky
II. Stať:a) Využití mobilních telefonů
b) Dřívější a dnešní telefony
c) Kdy může telefon vadit
III. Závěr:a) Shrnutí problematiky


Mám za to, že ať sedíme v autobuse, jsme doma, procházíme se v parku nebo kdekoliv jinde, všude se ozývají. Jen málokdo si umí představit bez nich fungovat a skoro každý ho vlastní. Ten, kdo ho nemá, je tzv. mimo, „out“... Samozřejmě každému je hned jasné, že myslím mobilní telefony. Zamyslí se ale někdo nad tím, co nám dávají a hlavně berou?

Předpokládám, že pro většinu lidí je mobilní telefon obživou, spojení s příbuznými a blízkými. Možná, že se přes něj připojují k internetu nebo jej využívají nějak jinak. Dalo by se toho vyjmenovat hodně. Mobilní telefony se stále zdokonalují a mají čím dál tím více funkcí. Myslím si ale, že se odchylují od té hlavní, a to třeba zavolat pomoc při nějakém nebezpečí. K čemu s takovým "foťákem", když se mi přihodí nějaká nehoda a budu si potřebovat přivolat záchrannou službu?

Dovolím si tvrdit, že ještě před takovou desítkou let nebyl mobilní telefon nijak běžná záležitost jako dnes, kdy se všichni předhánějí, kdo má lepší, co více dovede, kolik stál atd. Dříve jej vlastnili pouze lidé, kteří jej potřebovali pro práci. Dnes má každý mobil většinou pro zábavu a utrácí s ním mnoho peněz. V minulosti se používaly spíše pevné linky a lidé si určitě tak často nevolaly. Paradoxem je, že se lidé vždycky nějakým způsobem domluvili. Nemuseli si určitě volat nebo psát "textovky", co mají nakoupit nebo jestli půjdou zítra ven.

Jsem přesvědčena, že se každý setkal s tím, kdy mu telefon vadil. Třeba v kině, když jste si ho omylem zapomněli vypnout, on vám zazvonil v kapse a celý sál se na vás otočil. Hodně mi také třeba vadí, že když někam jdu se bavit s přáteli, tak mi rodiče pořád volají, v kolik přijedu, kde jsem a s kým... V takové chvíli bych telefon mít určitě nechtěla.

I když je mobil uznáván veřejností jako užitečné věc, jak jsem sama poznala, najde se i mnoho protikladů. Berou nám naše soukromí, obtěžují nás v okamžicích, kdy to nejméně čekáme a je to nejméně vhodné. Také protelefonujeme více peněz než dříve s pevnou linkou. Mám za to, že mobilní telefon by se měl používat jen v krajních situacích, ale to je v dnešní době je zřejmě nereálné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kyberka, 21.02.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co nám dávají a berou mobilní telefony?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­