ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Co jednou bude s naší zemí?

Často přemýšlím o tom, jak asi bude vypadat naše země za deset, patnáct či více let, a lituji, že nemohu těžké roky, které nás čekají, aspoň na okamžik přeskočit a nahlédnout do naší budoucnosti.
Současně s tím vyvstává otázka, kdo by vlastně nechtěl vědět, co ho čeká a co ho nemine. Nebo by to snad mohl ovlivnit? Jelikož však do budoucna já ani nikdo jiný nahlédnout nemůžeme, alespoň se zamyslím nad tím, co se v současnosti děje a co nás v dalších letech pravděpodobně čeká.

Když hodnotím pokrok, jakým naše země prošla od roku 1989, říkám si, že proběhlo vlastně mnoho změn. Byly však dostatečné a prospěšné? Nemohli jsme být už mnohem dál, kdyby se zde neudálo tolik podvodů, nebujela korupce a nestala se také spousta chyb, kterým se dalo zabránit? Už třeba jen tím, že by se naše vláda zamyslela více racionálně? Doby slavné první republiky už jsou dávno pryč a já si kladu otázku, kam zmizela naše zašlá sláva a váženost.
Nevěřím, že nás dva totalitní režimy poškodily natolik, abychom se nemohli dopracovat k tomu, co tu již bylo.

Myslím si, že celý náš problém je v jednotlivcích, kteří už ztratili vůli bojovat za zlepšení našeho života v našem státě - nechodí k volbám, nezajímají se o dění okolo, věří všemu, co nám média předkládají.
Každý z nás má šanci přiložit ruku ke zlepšení života nás všech. Tato představa je však asi naivní a je mi jasné, že má myšlenka je dost možná nerealizovatelná. Rozhodně to všichni z nás neudělají. Já osobně již vůči svému okolí podléhám skepsi, že by každého člověka něco nutilo nezištně a aktivně se zapojovat do společenského dění. Snad kdyby se toto jednou stalo, čekal by nás rozkvět a pak by možná i platil slavný Havlův výrok o tom, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Nádherná idea, že? Kéž by se to realizovalo.

Má nedůvěra se ovšem opět projevuje a já si myslím, že naše budoucnost bude černější. Okolní nespravedlnost mě přesvědčuje o tom, že naši politici, kteří jsou naší "nadějí", toho zatím moc nevyřeší. Ano, možná se už začíná mluvit o všudypřítomné korupci, předražených zakázkách a obohacování, ale pořád je to málo. Snad jednou vystřídá současné vedení nová generace lidí, jež nás povede lépe. Možná to už budeme my.

To je však jen na nás. Na tom, jak naši zem, kterou nám starší generace předá, uchopíme a budeme s ní pracovat. A proto říkám: "Český národe, vzchop se!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 27.09.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co jednou bude s naší zemí?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­