ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.39
Hodnoceno: 132x Prosím, ohodnoť práci

Co bych chtěla světu sdělit, ale nemám k tomu možnost

Existuje spousta důležitých věcí, které bych chtěla světu říct, ale k tomu asi nikdy nedojde – já nejsem ta nejvhodnější osoba. Umím si sice stát za svým názorem a nebojím se ani nesouhlasu, ale říct všechny ty věci lidem, k tomu mi schází odvaha.
Ale kdybych přece jen našla tu odvahu, která mi chybí, řekla bych světu asi tohle: "I váš názor je důležitý, nenechte se odbít, protože - jak napsal můj nejoblíbenější spisovatel Tolkien - i ten nejmenší človíček může změnit svět. A tomu já věřím.
Vím moc dobře, jak je těžké stát si za svým, když se vaše okolí - přátelé, rodina a dokonce i neznámí lidé - postaví proti vám. Ale tohle vzdorování, prosazování svého názoru posiluje svým způsobem naši osobnost. Stáváme se odolnějšími proti neúspěchům.
Abychom však svého cíle skutečně dosáhli, musíme mu věřit. Musíme věřit sami sobě, získat si postupně lidi na svojí stranu a bojovat do posledních sil, nevzdat se hned po prvním neúspěchu - to je důležité. A potom můžeme změnit svět.
Na druhou stranu, nesmíme zapomínat na lidi kolem sebe, i oni mají svůj názor, nesmíte se stát bezohleduplnými, protože potom byste mohli také zůstat sami napořád.
Takže - věřte sami sobě, ale myslete i na druhé. Chraňte své zdraví a svoji rodinu. A nezapomínejte ani na přírodu, protože jakmile si ji jednou zničíme, zanikneme pravděpodobně s ní.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co bych chtěla světu sdělit, ale nemám k tomu možnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)