ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Co bych chtěla na světě změnit (2)

O tom, co bych na světě chtěla změnit, jsem ještě nikdy moc nepřemýšlela. Myslím, že tento svět není dokonalý a má spoustu chyb, které by se měly napravit. Jak se říká, vše dobré je i pro něco špatné. Každý má svůj vlastní názor jak svět změnit nebo alespoň pár věcí.

Většina lidí si například myslí, že když odvezou odpadky na určené místo, dělají správně. Ale co na to ochranáři přírody? Nebo sama příroda? Odvezené odpadky zlepší život lidem ve městech, ale zhorší ho naopak živočichům a rostlinám v okolí skládky. To je jedna z věcí, nad kterou by se stálo zamyslet.

A co třeba zákony? Trest smrti - ano, či ne? Někteří lidé tvrdí, že takový trest je proti lidským právům a měl by se tedy zrušit. Ale co s lidmi, kteří dokážou zabít člověka? Odpykají si svůj trest, avšak ve většině z nich odhodlání zabíjet zůstane.

Dále třeba výfukové plyny. Auta, letadla, motocykly, to vše ničí přírodu, ale nikdo z nás už se bez nich neobejde.

Jak máme tedy tento svět změnit, když vše má svá pro i proti? Vypadá to, že svět není možné změnit tak, aby to bylo pro všechny prospěšné. Můj názor ovšem je takový, že to jde. Domnívám se, že vše je jen o lidech. Kdyby se všichni lidé sešli, společně by určitě přišli na nějaké správné řešení. Jenže copak to v této době jde? Je tu mnoho nepřátel a neústupných lidí. Každý vystupuje jen sám za sebe a v kolektivu neumí jednat.

Jediné, co bych tedy na světě opravdu chtěla změnit, by byly povahy lidí. Mám za to, že nové, přeměněné lidstvo by tomuto světu už jen pomáhalo a všechny špatné stránky by se obracely k lepšímu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bubli, 23.03.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co bych chtěla na světě změnit (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­