ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.04
Hodnoceno: 78x Prosím, ohodnoť práci

Člověk sám sobě nepřítelem

Už několik dní se dovídám v televizních zprávách, že války pořád pokračují a je to čím dál tím víc horší. Jak opilý muž sedl do auta za volant a skončil se svým životem. Teroristé útočí, kde se jim to zalíbí a neberou odhledy na nevinné lidi. Proto to asi dělají. Baví se je dívat na bezbranné lidi a pozorovat ten chaos, který kvůli nim vypukl.
Je člověk sám sobě nepřítel? Nad touto otázkou a podobnými by se dalo povídat jak je den dlouhý. Ale proč se tohle děje, za jakým účelem? Nad tímhle už většina lidí nepřemýšlí. Zlo, terorismus anebo ty zmiňované války se podle mě dělí na dvě části. Na část "hodnou" a zlou. Lidé, kteří unesou malé dítě nebo hrozí, že odpálí bombu, která je schovaná v letištní skřínce a přitom jen čekají, až jim někdo pošle peníze a hned potom to odvolají. Pro některé to je jen legrace, sázka s kamarády nebo snad jiný druh zábavy. Z povzdálí sledují, co provedli a jsou na to dostatečně pyšní. Ale neuvědomují si, co touto legrací způsobili. A tím se právě liší od té zlé části.
Teroristé nad tímto skutkem přemýšlí několik let a dokonce pár významným osobám to naznačí, že se to stane. Natočí videozáznam, který pak pouští na všech televizních stanicích jako například ZDF, RTL, MTV, BBC a dalších jim podobné - tohle je podle mě opravdu k pláči.
Nebojím se říct, že nejen já nechápu, proč se toto stálo, stává a stávat bude. Jestli svět už je takový a nemůže se bez toho obejít? To nám nikdo nepoví, jak to doopravdy je? Několik set tisíc lidí je jen zaslepeno svojí vírou a náboženstvím, zejména v Islámu, nebojí se ztratit a vzít lidský život jen proto, protože věří v posmrtný život. Neznají cenu života a ani ji snad poznat nechtějí. Možná to je vina světa, že je rozdělen na extrémně chudé a extrémně bohaté národy. Každý to vidí jen z té jedné strany, jak teroristi, váleční bojovníci anebo my lidi.
Zamyslím-li se, jestli tohle bude pokračovat a bude to nabývat takového rychlého tempa jako v předchozích pěti letech, tak by mě zajímalo, co se bude dít třeba za 20 let. To se budou vyvražďovat státy, odpalovat toxické zbraně nebo jiné strašné věci? A to bych se radši ani nezmiňoval o trestech, které jim hrozí, tohle už je jen výsměch, nad tímto musí každý jen kroutit hlavou ze strany na stranu. Jestli z televizních zpráv vymizí i to vtipné a pěkné, co tam málo kdy říkají, tak už by se to mohlo nazývat "pohřební listina".
Na tímto tématem budu ještě dlouho přemýšlet, budu rád za každou chvíli na tomto světě, i když se tu někdy ocitám jak v minovém poli. Dá se jen doufat, že tyhle spory utichnou. Je ovšem smutné, že se dá jen doufat, protože válčit se bude 365 dní v roce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 03.01.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk sám sobě nepřítelemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­