ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.56
Hodnoceno: 163x Prosím, ohodnoť práci

Člověk bez lásky žije, a přesto je mrtev

OSNOVA:

I.Proč jsem si vybral toto téma?
II.1. Má život bez lásky smysl?
2. Co láska znamená v životě člověka?
3. Jak se dá láska najít?
4. Co to vlastně láska je?
5. V jakém smyslu je člověk mrtev?
6. Vlastní zkušenosti
III.Ponaučení

Ani nevím, proč jsem si vybral toto téma. Nejspíš proto, že láska byla vždy aktuálním tématem. Podle mě je láska v životě člověka nejdůležitější.

Má život bez lásky smysl? Domnívám se, že život bez lásky smysl nemá. Člověk může být bohatý, může mít dobrou kariéru, ale pokud nemá lásku, je sám. Být sám je horší než být chudý. Já bych raději měl lásku, než abych měl miliony.

Co láska znamená v životě člověka? Podle mého názoru znamená mnoho, žijeme pro ni. Vždyť láska nás provází po celý náš život. Už od našeho narození jsme obklopováni láskou, a to láskou mateřskou ze strany rodičů. Pro rodiče jsou jejich děti vším. Když vyrosteme, poznáme zase jiný druh lásky. Lásku, kterou hledáme na celý život. Pravou lásku. Každý by ji měl najít. Říká se: "Pravá láska přijde sama, nehledaná, nečekaná..." Já asi ovšem myslím, že by se hledat měla.

Jak se dá láska najít? Láska se hledá velice obtížně. Láska je cit, není to věc. V oblasti lásky bychom měli přestat přemýšlet mozkem a začít přemýšlet srdcem, protože jedině srdce může lásku najít a jedině srdcem můžeme lásku pochopit. Láska většinou přichází sama, my ji jen musíme otevřít bránu do srdce a nechat ji vstoupit. V dnešní době většina mladých lidí nechápe, že bez lásky se nedá žít šťastný život. Pro většinu z nich znamená láska sex, a to si myslím, že je špatně.

Mám za to, že člověk, který žije bez lásky, je již ze tří čtvrtin mrtvý. Žije život, v němž není šťastný. To pravé štěstí, které přetrvá na delší dobu, přijde až s láskou. Láska je podle mě nejkrásnější cit, co existuje.
Co to vlastně láska je? Je to pět písmen, jež na papíře neznamenají nic, ale v reálném životě znamenají moc. Láska je něco, čeho se nemůžu dotknout, ale přesto, když ji najdu, jsem šťastnější než kdokoliv na světě. Jeden citát praví: "Není pět nebo šest divů světa, ale jen jeden - láska." Já s tímto citátem souhlasím. Láska je největší div světa. Nikdo ji nepostavil, nikdo ji nestvořil. Je tu prostě pořád. Myslím si, že kdyby nebyla na světě láska, svět by zahynul. Narodili jsme se, abychom našli pravou lásku a ne abychom žili mizerný život, který je bez ní.

V jakém smyslu je člověk mrtev? Člověk je fyzicky živý, ale v srdci má pusto. Tak jako potřebujeme k životu vzduch, potřebuje srdce k životu lásku. Když se kouknu kolem sebe, vidím, že lidé často lásku nemají, i když si myslí, že lásku našli. Podle mě se člověk nemůže do někoho zamilovat, když ho zná týden. Kdysi někdo prones citát: "Pravá láska je jen jedna, ale existuje tisíce jejích napodobenin." Z tohoto citátu je patrné, že pravá láska by se měla dlouho rozvíjet v srdci, neboť je jen jedna. Ale dnes je bohužel úplně normální, když kluk řekne holce, že ji miluje, za týden se s ní rozejde, najde si jinou a už zase tvrdí, že ji miluje. Tito lidé neví, co to láska ve skutečnosti je. Nikdy ji nepoznali a ani asi nepoznají, pokud se nezmění. V mládí jim to pravděpodobně ani tolik nevadí, ale ve staří, až budou sami, zjistí, že kdyby nesháněli desítky holek, ale našli si jednu, kterou by milovali, byli by šťastní. Ve stáří už je pozdě na výčitky, čas se vrátit nedá. Proto si myslím, že člověk, jenž žije bez lásky, je citově mrtvý.

I mně se stalo, že jsem se spálil. Chodil jsem s dívkou, kterou jsem miloval. Byl jsem s ní půl roku, pak mě opustila kvůli jinému klukovi. Ze začátku to bylo bolestivé. Ale pak jsem byl vlastně i rád, protože bych nechtěl být s holkou, jež lásku jen předstírala. Chci tím říct, že i když nás opustí někdo, koho jsme milovali, nemusí to být vždy tragédie. Když opustí holka kluka kvůli jinému, je to známka toho, že nemilovala.

Závěrem bych chtěl říci, že bez lásky se zkrátka nadá žít. Potřebují ji jak lidé, tak i zvířata. Ponaučením z této úvahy by mělo být, že lidé by měli spíše hledat pravou lásku, než si v mládí až příliš užívat, protože pak se muže stát, že ve stáří zůstanou sami, a zjistí, že vlastně byli celý život "mrtví".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk bez lásky žije, a přesto je mrtevMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)