ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Úsměv je světlo, které při pohledu do očí naznačí, že srdce je doma." (Louis Schmidt)

Při zamyšlení nad tímto pěkným a pravdivým citátem se mi na tváři objeví úsměv. Ne každý úsměv ale vždy vypovídá o tom, že srdce je doma. Existuje milion úsměvů, které můžete na tváři člověka vidět. Ne vždy jsou však upřímné, mnohdy jsou nucené a lidé se nedokáží radovat z maličkostí.
Je to nejjednodušší věc, kterou můžeme udělat pro zlepšení svého dne i dne ostatních, něco, co v krátkosti řekne mnoho. Dokážeme si vůbec představit svět bez úsměvů?
Úsměv ale může i zraňovat. Může zranit, když se nám někdo vysmívá kvůli hloupé chybě, kterou jsme udělali, nebo se nad námi jen povyšuje. Ale i tací lidé se dostanou do situace, kdy upřímný, milý úsměv bude to, co právě potřebují. Ve smutných okamžicích, nebo jen tehdy, kdy máme za sebou těžký den nebo špatnou zkušenost nás úsměv i od někoho, koho neznáme, může povzbudit a dodat naději, že všechno zase bude v pořádku, že bude líp.
Světlo v mých očích, které říká, že mé srdce je doma je vidět tehdy, kdy jsem s těmi, co velmi miluji, kdy se cítím v bezpečí, když jsem doma. Půlka mého srdce je ale tisíce kilometrů daleko, a tak světlo v mých očích není vždy úplně jasné. Proto se velmi těším, až všichni, které z celého srdce miluji, budou pohromadě a já tak budu moci svým úsměvem prozářit celý svět a říct, že mé srdce konečně dorazilo domů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Teri Eger, 13.11.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Úsměv je světlo, které při pohledu do očí naznačí, že srdce je doma." (Louis Schmidt)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­