ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.59
Hodnoceno: 51x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Není větší ztráty nad ztracený čas." (Michelangelo Buonarroti)

Dlouho jsem přemýšlela, co to vlastně ten čas je. Nikdo ho nikdy neviděl ani neslyšel, a přesto se kolem něj všechno točí. Celý den někam spěcháme. A ta naše věčná věta "Nemám čas, až jindy!" nás často dohání k šílenství.

Autor tohoto citátu vyjádřil hlubokou pravdu. Každý se za něčím žene, někdo za penězi, druhý za ženami, jiný touží po moci... A nikdo nemyslí na to, kolik času, který mohl věnovat něčemu užitečnému, promrhal. Teprve až třeba ve čtyřiceti mu dojde, že už má sice vilu s bazénem a na kontě tři miliony, ale nemá nikoho, kdo by z toho jeho domu udělal opravdový domov. Někdo jiný zase zjistí, že se celý život jen dřel a nic z toho neměl, ale dojde mu to až příliš pozdě na to, aby to mohl změnit. Zjistí, že jeho děti, které skoro neviděl a pro samou práci na ně neměl čas, ho ani dobře neznají.

Většina lidí si promrhání svého života uvědomí teprve až ke staří, kdy se nemocní ocitají v domovech důchodců, kam je daly jejich vlastní děti. Asi si řekly: "Ty ses o nás taky nestaral, tak proč se máme starat my o tebe!?" Pak se za starým rodičem chodí dívat sotva jednou za měsíc, a to ještě zrovna v den, kdy dostal důchod. Čas ale vrátit nelze, stejně tak jako zpětně převychovat své děti. Čas je svým pánem a nikdo mu neporučí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Šárka Jindřichová, 07.06.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Není větší ztráty nad ztracený čas." (Michelangelo Buonarroti)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­