ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.70
Hodnoceno: 46x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Nejztracenější den našeho života je ten, kdy jsme se nezasmáli."

  • autorem citátu je Sebastian Roch Chamfort

Jeden známý klasik řekl: "Nejztracenější den našeho života je ten, kdy jsme se nezasmáli." A já s ním plně souhlasím, protože smích je kořením života a zrovna já si život bez smíchu nedovedu představit. Dalo by se to přirovnat k alkoholikovi, jenž si také nedokáže představit život bez alkoholu. Já jsem vlastně na smíchu závislá.

Jednou jsem se zkoušela den nesmát, zvládla jsem to, ale ten den jsem nemyslela na nic jiného než na smutné a ne moc veselé věci. Připadalo mi to pro všechny v mém okolí deprimující a neslučitelné s lidským životem, protože, když se dokáže již malé dítě tak kouzelně smát, proč by to nedokázal kdokoliv jiný?

Nikdy asi nepochopím člověka, který nemá rád smích anebo se nesměje. Už jenom pouhé pousmání potěší a nejenom mě, nýbrž i moje okolí. Smích přece nestojí nic, tak proč nevyužít toho, že je něco tak příjemného zadarmo? Myslím si, že člověk by měl využít každé příležitosti pro zasmání se.

K úsměvu neodmyslitelně patří humor, a protože já smích svůj i ostatních zbožňuji, nejraději se pohybuji ve společnosti lidí, kteří mě dokážou pobavit, dokážou udělat legraci, ale především si vážím těch, kteří si umí udělat legraci hlavně sami ze sebe, a takových je málo.

Já osobně se směji téměř pořád a vždycky si říkám, že se mám smát, dokud můžu, protože nemohu vědět, kdy mě úsměv přejde. A vůbec, smích a zpěv jsou hrozně zdravé věci!

Někde jsem slyšela, že pokaždé, když se zasměji, se mi prodlouží život o tři minuty. I když se to možná nezdá moc, já jsem si to spočítala - pokud se budu smát po dobu třiceti let desetkrát denně, tak mi to přidá přes půl roku, což už není tak zanedbatelná doba. Myslím si však, že ten půlrok navíc už mám zajištěný teď s ohledem na mé doposud "prosmáté" dny.
Takže recept k co nejdelšímu životu zní: Pořád se smějte!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 03.10.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Nejztracenější den našeho života je ten, kdy jsme se nezasmáli."Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­